19.01.2020 - Gazete Ataşehir

“ATAFEST” ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

“ATAFEST” ETKİNLİKLERİ BAŞLADI

Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Marka Tescili alındıktan sonra bu yıl üçüncüsü düzenlenen kısa adı ATAFEST olan Ataşehir Eğitim Kültür ve Sanat Festivali’nin açılışı protokolün katılımıyla gerçekleşti.

Kısa adı ATAFEST olan Ataşehir Eğitim Kültür ve Sanat Festivali açılışının ilk gününde Ataşehir Halk Eğitim Merkezi Kursiyerleri tarafından el emeği göz nuru ile hazırladıkları el sanatları ve resimleri sergilendi.

Sunuculuğunu ATAFEST Komitesi görevlilerinden Gülcan İzci’nin yaptığı açılış programı ATAFOLK öğrenci halk oyunlarının gösterisi ile başladı.

Törenin açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “ Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü olarak okullarımızın ve kurumlarımızın yıl boyunca çalışmalar sonucunda ortaya koyduğu ürünlerini bir bütün halinde iyi örnekler olarak yılsonunda sergileme geleneğimiz var. Resim, proje ve tasarım çalışmaları olarak yılsonu sergilerimiz, okul öncesi şenliğimiz dâhil olmak üzere toplu olarak bir yılsonu sergisi düzenliyoruz.  Bu sergilere Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ATAFEST Markası adı altında sürdürüyoruz.  Bu yıl HEM’in sergisiyle başlattık. Emeği geçen herkese teşekkür ederim” dedi.

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu da, bugün ATAFEST’in ikincisini burada beraber icra ediyoruz.  Bu vesile ile bir araya geldik diyerek; “ Milli Eğitim Müdürlüğümüz isim hakkını aldıktan sonra artık ATAFEST’i icra etmek geleneksel hale getirdi ve bu gelenek devam edecek. Gördüğünüz gibi bir program yoğunluğu var. Halkımızın rahat ulaşabileceği ve görebileceği bir yer Water Garden. Bu güzel faaliyetlere etkinliklere katkı sunan, eğitimini gören kısacası emeği geçen bütün Milli Eğitim camiamıza, belediyelerimize ve siz katılımcılara teşekkür ederim.  Bu güzel günler hepimizin güzelliği ve birlikte paylaşıyoruz. En son 10 Mayıs Perşembe günü ATAFOLK bu güzellikleri taçlandıracaktır” diye konuştu.

Konuşmaların ardından açılış kurdelesi protokol tarafından kesilerek hep birlikte sergilenen el sanatları ve resim stantlarını gezerek, el emeği göz nuru dökerek hazırlamış oldukları ve sergiledikleri eserleri için öğreticilere ve kursiyerlere teşekkür ettiler.

Water garden havuz kenarında ve alt kattaki fuaye alanında sergilenen eserler, 10 Mayıs Perşembe günü ATAFOLK gösterisi ile sona erecek olan ATAFEST etkinlikleri farklı günlerde farklı etkinliklerle Ataşehirlilere açık olacaktır.

ATAFEST açılış programına; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan, Ak parti Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, CHP Ataşehir İlçe Başkan Yardımcısı Nilgün Özdemir, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Ataşehir Belediye meclisi Ak Parti Meclis Üyesi Haluk Sadıkoğlu, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ali Savaş,  STK temsilcileri, birim ve okul müdürleri ile kursiyerler katıldı.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ