24.06.2018 - Gazete Ataşehir

ARDAHANLILARDAN KAYMAKAMA ZİYARET

ARDAHANLILARDAN KAYMAKAMA ZİYARET

Kuruluşunu tamamlayarak henüz resmi açılışını yapmayan Ataşehir Ardahanlılar Derneği kurucu yönetimi Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret ederek derneklerinin kuruluş amaçlarıyla ilgili bilgi verdiler.

Kuruluş çalışmalarını tamamlayan Ataşehir Ardahanlılar Derneği kurucu üyeleri Ertuğrul Bulakbaşı başkanlığında Ataşehir’deki kurum ve kuruluşlarına yapacakları tanıtım ziyaretlerinin ilkini Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nu ziyaretiyle gerçekleştirdiler.

Ataşehir İlçe Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nu makamında ziyaret eden Ertuğrul Bulakbaşı başkanlığındaki Ataşehir Ardahanlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyelerinden oluşan heyete, Kımılı Deneği Başkanı Aşkın Şit, Öncül Derneği Başkanı Mustafa Bingöl’de eşlik ederek derneğin kuruluş amacı, planladıkları çalışmaları ve hedefleri konusunda bilgi verdiler.

Kurucu Başkan Ertuğrul Bulakbaşı; “Burada bir ihtiyaç doğdu. Köy dernekleriyle bir yere kadar bir çalışma yaptık ama kurum ve kuruluşlar köy derneklerini bir yere kadar taşıyabilir. Bundan dolayı bizlerde Ardahanlılar olarak kendimizi tanıtma amacıyla Ataşehir Ardahanlılar Derneğini kurduk. Kültürümüzü en iyi şekilde temsil ederek Ardahan için neler yapabiliriz, birlik ve beraberliğimizi sağlama açısından çalışmalar yaparak bu ideallerimizi gerçekleştirmeye çalışacağız. Hedeflerimizin arasında İstanbul’da eğitim gören Ardahanlı üniversite öğrencilerine burs vererek eğitimlerinin devamını sağlamaktır” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu; “Ardahan’ın zengin bir kültüre sahip. Bunu birlik ve beraberliği sağlayarak yürütebilmek derneklerin önemli görevleri arasındadır. Yine dernekler vasıtasıyla memleketlerinde eksik olan okul veya cami gibi eksik yapılara yardım ederek bu eksiklikleri gidermek önemlidir.  Ataşehir’de ki Ardahanlıların birlik ve beraberliklerini pekiştirerek, güzel bir dayanışma örneğini vereceğinizi düşünüyorum. Bizde yapacağınız projelerde destek vermeye hazırız” diyerek dernek çalışmalarında başarılar diledi.

Ataşehir Ardahanlılar Derneği Başkanı Ertuğrul Bulakbaşı, Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’na Ardahan’ın 5 ilçesini temsilen yöresel ürünler ve yöreye özgün geleneksel kıyafetler giydirilmiş, yöre kültürünü temsil eden ve Japonya’da 1996’da yapılan “yöresel folklorik bebekler” yarışmasında “el emeği” kategorisinde dünya birincisi olan “Damal Bebeği” hediye etti.

Ziyaretin sonunda hatıra olarak toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

GÖRSEL & HABER: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ