22.05.2018 - Gazete Ataşehir

AHUDUDU ATAŞEHİR’DE SAHNELENDİ

AHUDUDU ATAŞEHİR’DE SAHNELENDİ

Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde “AHUDUDU ” Mustafa Saffet Kültür Merkezi Halit Akçatepe Salonunda izleyicileriyle buluştu.

Tiyatrokare oyuncuları Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler ve Özgür Yetkinoğlu “Ahududu” adlı oyun ile Ataşehir Belediyesi Mustafa Saffet Kültür Merkezi’nde (MSKM) sahne aldı… Oyunu 333 tiyatro sever izledi.

Oyun hakkında…

Dünyanın en büyük yıldızları tarafından yorumlanan ve Cary Grant’ın başrolde oynadığı bir film olarak da bilinen Arsenic and Old Lace, Türkiye’de daha önceleri Suna Pekuysal, Vasfi Rıza Zobu, Ani İpekkaya gibi ustalar tarafından sahnelendi.

Oyunun yeni prodüksiyonunda başrollerde Suna Keskin ve Melek Baykal var. Baykal, yıllar sonra bu oyunla sahneye dönüyor. Nedim Saban da uzun yıllar sonra, oyunun delisi rolüyle, seyirci karşısına çıkıyor.

Çok güleceğiniz kesin ama bakalım, iki yaşlı kadının yalnızlığa buldukları çareyi beğenecek misiniz?

 

Yazan: Joseph Kesselring

Uyarlayan – Yöneten: Nedim Saban

Dekor: Barış Dinçel

Kostüm: Günnur Çaras

Yardımcı Yönetmen: Erdinç Doğan

Oynayanlar: Suna Keskin, Melek Baykal, Nedim Saban, Cem Güler, Halim Ercan, Bülent Seyran, Dicle Alkan, Birol Engeler, Özgür Yetkinoğlu

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ