18.02.2020 - Gazete Ataşehir

İstanbul’da 39 ilçenin seçimleri tamamlandı

İstanbul’da 39 ilçenin seçimleri tamamlandı

CHP İstanbul’da 39 ilçede kongreler tamamlandı ve yeni ilçe başkanları seçildi .

Kongreleri tamamlanan 39 ilçenin 19’unda mevcut başkanlar yerini korurken, 20 ilçe başkanı ise görevini yeni isimlere bıraktı.

Aralık ayında başlayan İstanbul ilçe kongrelerinde 14 ilçesi bulunan 1. bölgede 8 ilçe başkanı değişirken, 6 ilçe başkanı ise yerini korudu.

39 ilçenin 1-2 ve 3’üncü bölgelerde yerini koruyan ve yeni atanan ilçe başkanlarının isimleri şöyle:

14 İLÇESİ BULUNAN 1. BÖLGEDE;

 Ataşehir’de Celal Yalçın- Maltepe’de Ali Cengiz Erol- Sultanbeyli’de Hayati Bozkaya- Kartal’da Efendi Argunşah- Ümraniye’de Zeynel Kızılkaya- Üsküdar’da Suat Özçağdaş- Çekmeköy’de Hüseyin Kızıldaş ve Tuzla’da Eren Ali Bingöl  yeni ilçe başkanları oldu.

Kadıköy’de Ali Narin- Adalar’da Ali Ercan Akpolat- Beykoz’daAydın Düzgün- Pendik’te Doğan Çakmak- Sancaktepe’de Muharrem Aydın ve Şile’de ise İbrahim Çelik yerlerini korudu. 

12 İLÇESİ BULUNAN 2.BÖLGEDE;

 Beşiktaş’ta Gözde Fil- Sarıyer’de Sevim Yalınkılıç- Şişli’de Oya Akman- Esenler’ de Bülent Ütebay- Kâğıthane’de Cihan İlim Yeşildağ- Sultangazi’de Murat Poyraz ve Zeytinburnu’nda Metin Doğan bir dönem daha seçildiler.

Gaziosmanpaşa’da Hakan Bahçetepe- Eyüpsultan’da Doğan Sarıtaş- Beyoğlu’ndaŞahin Dil- Bayrampaşa’da Hasan Mutlu ve Fatih’te Soner Özimer yeni ilçe başkanı oldular. 

13 İLÇESİ BULUNAN 3. BÖLGEDE;

 Avcılar’da Erdal Nas- Beylikdüzü’nde Turan Taşkın Özer- Bahçelievler’de Özgür Çelik- Büyükçekmece’de Hüseyin Remzi Gökbulak-Güngören’de Temel Akkoç ve Küçükçekmece’de Turgay Özcan ilçe başkanlıklarını bir dönem daha kazandı.

 Arnavutköy’de Özlem Kutbay- Bağcılar’da Murat İmrek- Bakırköy’de Celal Sevinç- Başakşehir’de Deniz Bakır- Çatalca’da Mehmed Seddar Çoban- Silivri’de Berker Esen ve Esenyurt’ta Hüseyin Ergin yeni dönemde CHP İlçe Başkanlığı görevine seçildiler. 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ