14.12.2018 - Gazete Ataşehir

“HALKIN KENDİ OYUNA SAHİP ÇIKMASI GEREKİR”

“HALKIN KENDİ OYUNA SAHİP ÇIKMASI GEREKİR”

Erken seçim kararının Genel başkanımız Meral Akşener’in seçime girmesini engellemek için alınmış bir baskın seçim kararı olduğunu söyleyen Ataşehir İYİ Parti İlçe Başkanı Merter Sağınç; “ Her türlü olumsuz sonuç için almış olduğumuz B ve C planlarımız var.  Hangi hukuksal yolları takip edeceğimiz ortadadır. Tüm olumsuz tavırlara rağmen Genel Başkanımız için yine de sandık başında olacağız. Halkın kendi oyuna sahip çıkması gerekir ” dedi.

İYİ Parti Ataşehir İlçe Başkanı Merter Sağınç erken seçimle ilgili alınan kararı gazetemize değerlendirerek şunları söyledi.

ŞU ANDA SEÇİME GİRMEMEMİZ İÇİN ALINMIŞ BİR KARAR VAR”

Merter Sağınç; “Partimizin seçime girmemesi için herhangi bir eksikliğimiz yok. Seçime girebilmek için 22 Aralık’ta kongremizi yaptık.  Haziran ayının beşinden sonra yapılacak her türlü seçime girme yetkisine sahibiz.  Şu anda seçime girmememiz için alınmış bir karar var.  Her türlü olumsuz sonuç için almış olduğumuz B ve C planlarımız var.  Hangi hukuksal yolları takip edeceğimiz ortadadır. Genel Başkanımız Genel merkezde de bununla ilgili çalışmaları sürdürüyor. YSK seçim ile ilgili açıklama yaptıktan sonra bizimde bir açıklamamız olacaktır. Onu o zaman paylaşırız” diye konuştu.

“GENEL BAŞKANIMIZ İÇİN SANDIK BAŞINDA OLACAĞIZ”

Sağınç; “Bizim düşüncemizi sorarsanız yapılan şeyin Meral Akşener’in İYİ Partisini seçime sokmamaya yöneliktir. Bunu hepimiz biliyoruz.  Bizim parti olarak amacımız bu seçimde Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı seçtirmek. Bunun da çok yolu var. Gerektiği takdirde bu yollar denenir. Biz merkez olarak hareket ediyoruz. İlçelerimiz ile, ilde Genel Merkeze destek oluyor.  Erken seçimin olacağını daha önceden tahmin ediyorduk.  Temmuz Ağustos gibi olabilir diye düşündük ama baskın olsun diye Haziran ayına aldılar. Alınan bu kararlar İYİ Partinin seçime girmesinin önünü tıkayarak Meral Akşener’in işini zorlaştırmaya yöneliktir. Biz böyle düşünüyoruz.  Bunu yanı sıra bizim seçim sandıklarına sahip çıkmamamızı istiyorlar. Tüm olumsuz tavırlara rağmen Genel Başkanımız için yine de sandık başında olacağız” şeklinde ifade etti.

“HALKIN KENDİ OYUNA SAHİP ÇIKMASI GEREKİR”

Sağınç, muhalefet partileriyle sandıklar için herhangi bir ittifak söz konusu mu? Sorusunu şöyle yanıtladı: “Diğer partiler diye düşünmüyorum. Sandık başında herkesin kendi oyuna yani halkın kendi oyuna sahip çıkması gerekir. Yalanla, dolanla ya da hırsızlıkla herhangi bir yere varılamayacağını hepimiz biliyoruz. İnanıyorum ki Ak Parti ve MHP’lilerde o sandıklara sahip çıkacaklardır. Hiç kimsenin hakkını bir başkasının asla almasını istemeyiz. Biz kendi hakkımıza sahip çıkacağız ama onlardan da bekliyoruz. Bu işin hak yolunda olmasını gerektiğine inanıyoruz. Haksız bir kazancın kimseye bir şey vermeyeceğini düşünüyoruz. Ak Parti ve MHP’nin de bu konularda bize yardımcı olacaklarından eminim” dedi.

“ESAS OLAY ANADOLU’YA SAHİP ÇIKMAMIZDIR”

Sağınç son olarak da; “Ataşehir teşkilatımızın kuruluşunu tamamladık. Yeterince personelimiz var.  Ama daha fazlası için zamanımız kalmadı. Diğer partilerle de sandıklara sahip çıkma adına hemfikiriz. Seçimde İstanbul veya büyük şehirlerde problem yaşayacağımızı zannetmiyorum. Anadolu’nun belli yerlerinde sahaya çıkmamız gerektiğine inanıyorum. Buradan oralara destek verme şansımız yok. Esas olay Anadolu’ya sahip çıkmamızdır” şeklinde konuştu.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ