20.05.2019 - Gazete Ataşehir

“TÜRK POLİSİ LAİK CUMHURİYETİN TEMİNATIDIR”

“TÜRK POLİSİ LAİK CUMHURİYETİN TEMİNATIDIR”

Polis Teşkilatının 173’ncü kuruluş yıldönümü kapsamında Ataşehir Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği etkinlikle kutlandı. Törende konuşan İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan;       “ Türk Polisi, Türk Halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk İlke ve İnkılâplarının ve laik Cumhuriyetin teminatıdır” dedi.

Polis Teşkilatının 173’ncü kuruluş yıldönümü kapsamında Ataşehir Emlak Konut Ortaokulu’nun organize ettiği ve öğrencilerin okulun bahçesinde gerçekleştirdiği etkinlikler protokol tarafından beğeni aldı ve alkışlandı.

Törene; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan, Ataşehir Belediye meclis Başkanı Sadi Özata, Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Orhan Çerkez, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir Belediye Meclisi Bağımsız Üyesi Namık Sürmen, Emlak Konut genel Müdürü Murat Kuru, Ak Parti İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan, MHP Ataşehir Başkan yardımcıları Numan Zeki Kaya, Emin Tepe, birim müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları yapıldı.

TÜRK POLİSİ HEPİMİZİN BAŞ TACIDIR”

Törenin açılış konuşmasını yapan okul müdürü Tuncay karakaş; 173 yıllık tarihi, sayısız kahramanlık ve şerefle dolu Türk polisi, Türk vatanının, Türk milletinin, Türk devletinin her türlü kötülükten ve melanetten korunması için bütün varlığını adamış bir şeref abidesidir. Teröre karşı canını siper eden, can ve mal güvenliğimizi sağlayan, suçluları adalete teslim eden, milletimizin varlığına ve gençliğine kasteden uyuşturucuya karşı her yönde mücadele eden, milletimizin temiz yürekli her ferdinin güven kaynağı olan Türk polisi hepimizin baş tacıdır. Bu vesileyle Türk Polis Teşkilatımızın 173. Kuruluş yıI dönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutluyorum. Bu programda görev alan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, polislerimize, okulumuzu şereflendiren siz değerli konuklarımıza teşekkür ediyorum. Özellikle de ilçe emniyet müdürümüz Sayın Oğuz Kaan başta olmak üzere bu etkinlikle bulunan ve bu duyguları bize yaşatan Polislerimize minnet ve saygılarımı sunuyorum. Vatanı ve miIIeti uğruna canIarını veren, şehit olan polislerimize AIIah’tan rahmet diliyorum” dedi.

“TÜRK POLİSİ LAİK CUMHURİYETİN TEMİNATIDIR”

Türk Halkının sevgi ve güvenini kazanmış, demokratik hukuk devletinin, Atatürk İlke ve İnkılâplarının ve laik Cumhuriyetin teminatı olan Türk Polis Teşkilatının 173’ncü yıldönümünde sizlerle bir arada olmaktan mutluluk duyuyoruz diyen İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan; “ Devletimizin, Bayrağımızın, milletimizin selameti uğruna canını feda eden tüm şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor, minnetle anıyorum. Bu uğurda yaralanan gazilerimize acil şifalar ve uzun ömürler diliyorum.  Biz Polis Teşkilatı olarak vatandaşlarımızın huzuru ve güveni için, Bayrak ve Millet için asla cesaretle yorulmadan yolumuza devam edeceğiz.  Ataşehir İlçe Emniyet Müdürü olarak personelim adına bu organizasyonu düzenleyen ve emeği geçen başta Sayın kaymakamım Zafer Karamehmetoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürüm, değerli öğretmenlerim ve çok kıymetli öğrencilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican törene katılanları selamlayarak yaptığı konuşmasında; “ Türk Polisinin 173’ncü kuruluş yıldönümünü münasebetiyle bu teşkilatta görev alan tüm emniyet mensuplarına şükranlarımı ifade ediyorum. Devletin birliği, dirliği için, milletimizin huzuru ve güvenliği için mücadele ederken şehit olan tüm şehitlerimize rahmet diliyor, minnet ve şükranla anıyorum” şeklinde ifade etti.

“EMNİYET MÜDÜRÜMÜZÜN ŞAHSINDA TÜM TEŞKİLATI YÜREKTEN KUTLUYORUM”

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, bu anlamlı günü birlikte kutluyoruz diyerek; “Bugün anlamlı bir gün. Beraberce kutluyoruz. İnsan hayatında insan yaşamında en çok lazım olan şey yemek içmek, ekmek ne kadar lazımsa, güvenlik ve asayışda o kadar lazımdır. Emniyetimiz olmadığı takdirde evimizde rahat uyuyamadığımız, sokakta rahat gezemediğimiz zaman hayat bize zindan oluyor. İnsanlığın varoluşuyla beraber toplumda bu güvenliğin sağlanması adına Polis Teşkilatları kurulmuştur. İlçemizde de çok şükür Emniyet Müdürümüz gerçekten gururumuzdur.  Emniyet Müdürümüzün şahsında tüm polis teşkilatımızı yürekten kutluyorum” dedi.

Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu günün anısına İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Kaan’a plaket verdi.

Emlak Konut Ortaokul öğrencilerinin koro olarak seslendirdiği eserlerden sonra Drama, Oratoryo ve spor gösterisi ile tören devam etti.

Yapılan yarışmalarda dereceye giren ortaokul öğrencilerine ödüllerinin verilmesiyle tören sona erdi.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

 

 

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ