19.01.2019 - Gazete Ataşehir

SARISOY; “BELEDİYENİN ÖNÜNDE KAMP KURACAĞIZ”

SARISOY; “BELEDİYENİN ÖNÜNDE KAMP KURACAĞIZ”

Yeniçamlıca, Mevlana ve Mimar Sinan Mahalle Platformu, Ataşehir Belediye Encümenin Haziran ayında almış olduğu kararın iptal edilmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı. Platform adına konuşan Yeniçamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy; ”Alınan Encümen kararı 10 gün içerisinde geri çekilmezse daha büyük yürüyüşle belediyenin önünde çadır açarak kamp kuracağız” dedi.

 

 

Platform tarafından yapılan basın açıklamasına, Platformun sözcülüğünü yapan Yeniçamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, Mevlana Mahallesi Muhtarı Recep Ali Kantarcı ve Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Şahin Acar ile STK temsilcileri ve Yeni Çamlıca, Mevlana ile Mimar Sinan Mahalleleri sakinlerinden 100’ün üzerinde hak sahibi katıldı.

DSCF8584

Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, Mevlana Mahallesi Muhtarı Recep Ali kantarcı ve Mimar Sinan Mahalle Muhtarı Şahin Acar da platform sözcüsü Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy’un açıklamalarına katıldıklarını ve desteklediklerini ifade ettikleri konuşmalarında yaptıkları açıklamanın belgelere dayandırdıklarını iddia ettiler.

Basın açıklamasının tek taraflı olduğunu iddia edenlerinde olduğu toplantıda Platform adına Fazlı Sarısoy; Ataşehir Belediyesi tarafından 06.06.2017 tarihinde alınan bir encümen kararının kendileri için arz ettiği tehlikeye işaret eden platform sözcülüğünü yapan Yeni Çamlıca Mahallesi Muhtarı Fazlı Sarısoy, ellerindeki tapuların iptali kaygısını taşıdıklarını ifade ederek basın açıklamasına şöyle devam etti:

DSCF8593

Sarısoy; “Sayın Belediye Başkanımız her konuşmasında Yeniçamlıca halkının çıkarlarındanyana tavır alacağının sözünü vermiştir. Bugüne kadar edindiğimiz bilgilere göre belediyemiz tercihini halkın yararına kullanmamıştır.

İfrazlı tapuyu iptal ederek hisseliye dönüştürmektedir. 1500 adet tapuda ciddi kesintiler yapmaktadır.

İportek borcunu ödemeyenlerin tapularında kesinti yapılmış, ipotek borcunu ödeyenlerin parasını iade ederek tapularından kesinti yapılmaktadır.

Kamu vicdanını rahatlatmak için, alınan Encümen kararının geri çekilerek, yeni bir encümen kararıyla vatandaşların mağduriyetlerini giderilmesini başkanımızdan talep ediyoruz. Aksi takdirde 10 gün içerisinde daha büyük bir yürüyüşle belediyemizin önünde kamp kuracağız” diyerek bu konuda kararlı olduklarını vurguladı.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ