25.06.2018 - Gazete Ataşehir

”KÜLTÜRÜMÜZE, TARİHİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

”KÜLTÜRÜMÜZE, TARİHİMİZE SAHİP ÇIKACAĞIZ”

Cumhuriyet Bayramı’nın 94.Yıldönümü kapsamında Ataşehir’de gerçekleştirilen kutlamalar çerçevesinde bugün yapılan geçit töreni ile sona erdi. Törende konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu; “Ata’nın hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkacağız. İnançlarımıza, kültürümüze ve tarihimize sahip çıkacağız” dedi.

Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde yapılan kutlamalar, Atatürk Mahallesi Atatürk Bulvarı’nda yapılan kutlama töreni sonunda Geçit Töreni ile taçlandırıldı.

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay Fehmi Bilgin ve Belediye Başkanı Battal İlgezdi törene katılan öğrencileri ve vatandaşların bayramını kutladılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Ataşehir kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu günün anlam ve önemi üzerine törene katılan öğrencilere ve Ataşehirlilere hitaben bir konuşma yaptı.

DSCF0520

“CUMHURİYET; FAZİLETTİR, ÇALIŞKANLIKTIR”

Karamehmetoğlu, ‘ Gazi diyor ki; Cumhuriyeti biz kurduk O’nu yüceltecek sizlersiniz’ diyerek;  “Cumhuriyet demokrasi demektir. Halkın, idarenin yegâne sahibi olmasıdır. Fazilettir, çalışkanlıktır. Çok okuyacağız ama çok çalışacağız. Bu güzel vatana millete hizmet edeceğiz. Maddi ve manevi her alanda kalkınacağız. Ata’nın hedef gösterdiği çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkacağız. İnançlarımıza, kültürümüze ve tarihimize sahip çıkacağız”  dedi.

DSCF0527

“DÜNYADA HUZUR VE BARIŞ İSTİYORUZ”

Karamehmetoğlu; “Bu cennet vatanımızda ve dünyada huzur ve barış istiyoruz.  Dünyada zulümler bitsin, gözyaşları dinsin. Bebekler çocuklar yaşasın, hep birlikte dostça kardeşçe yaşayalım. Cumhuriyetimizi yaşatalım, ilelebet payidar kılalım” diye konuştu.

DSCF0531

“ŞEHİTLERİMİZİ RAHMET VE MİNNETLE ANIYORUM”

Karamehmetoğlu konuşmasının sonunda şunları söyledi: “ Aziz Şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.  Biz onlara dua ediyoruz. Hatıralarına ve emanetlerine saygı duyuyoruz. En büyük emanetleri olan hür vatanı, Cumhuriyeti, Bayrağımızı ve Mukaddesatımızı sonuna kadar savunacağız. Gazilerimize de şükranlarımızı sunuyorum. Tekrar 94.Yılında Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun.”

DSCF0541

Halk oyunları gösterisi ve öğrencilerin şiir okumalarıyla devam eden tören yapılan Resmi Geçit Töreniyle sona erdi.

DSCF0533

Atatürk Bulvarı’nda yapılan Resmi Geçit Törenine; CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi,  Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay A.Fehmi Bilgin, Belediye Başkanı Battal İlgezdi, Başsavcı Vekili Metin Saruhan, İlçe Emniyet Müdür yardımcısı Gülseda Torun, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve yönetim kurulu üyeleri,  Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Gaziler, rütbeli askerler, Ataşehir belediye Başkan Yardımcıları; İlhami Yılmaz, Sadık Kayhan, Orhan Çerkez ve Hüseyin Hışman, İlçe Yazı İşleri Müdürü Selma Özkaya, sağlık kuruluşları ve STK temsilcileri, okul müdürleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

DSCF0565 DSCF0601 DSCF0597 DSCF0590 DSCF0585 DSCF0563 DSCF0555 DSCF0567 DSCF0510 DSCF0619 DSCF0604 DSCF0607 DSCF0614

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ