27.04.2018 - Gazete Ataşehir

İLGEZDİ; “ŞİMDİYE KADAR 7 BİN 100 KİŞİYE TAPU VERDİK ”

İLGEZDİ; “ŞİMDİYE KADAR 7 BİN 100 KİŞİYE TAPU VERDİK ”

Ataşehir Belediyesi’nin 2018 Mali yılı bütçe görüşmelerinde yapılan eleştirileri yanıtlayan Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Eleştirmek kolay. Bize verilen yetki doğrultusunda ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu bütçede eksikler elbette ki olabilir. Ancak eleştiri yapanların ellerini vicdanına koyması gerekir. Mahallelere yapılan hizmetler ortada. Şimdiye kadar 7 bin 100 kişiye tapu verdik” dedi.

Ak Parti meclis üyelerinin 2018 Mali Yılı Bütçe görüşmelerinde muhalefet şerhi koyarak yaptıkları eleştirilere Battal İlgezdi kürsüden cevap verdi.

“BİZ ŞİMDİYE KADAR 7 BİN 100 KİŞİYE TAPU VERDİK”

Yatırım konusundaki eleştirilere cevap veren İlgezdi; “Ataşehir Belediyesi olarak kısa bir geçmişimiz var. Bizden önceki dönemlerde bu ilçeyle ilgili AK Partili belediyeler ve Ak Parti Hükümeti vardı. Eleştirmek kolay. Bize verilen yetki doğrultusunda ne gerekiyorsa yapıyoruz. Bu bütçede eksikler elbette ki olabilir. Ancak eleştiri yapanların ellerini vicdanına koyması gerekir. Mahallelere yapılan hizmetler ortada. Ferhatpaşa Mahallesine bizden önce çamurdan girilmiyordu. Biz görevi devraldıktan sonra en büyük altyapı yatırımını oraya yaptık ve sizin çözemediğiniz mülkiyet sorunlarını çözdük. Biz şimdiye kadar 7 bin 100 kişiye tapu verdik” dedi.

DSCF9627

“BANA YETKİ VERSİNLER VATANDAŞIN TAPUSUNU VEREYİM”

İmar planlarıyla ilgili kendilerine destek olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkür eden İlgezdi, yapılan güzel şeylerin takdir edilmesi gerektiğini söyledi. Ataşehir Belediyesi olarak mülkiyet sorunlarının çözümü için çalışmaya devam ettiklerini vurgulayan İlgezdi; “Yenisahra ve İçerenköy’de imar planları çıktı. Diğer mahallelerindeki sorunları da kısmen çözmeye başladık. İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın izin vermediği durumlarda bizim plan yapma iznimiz yok. Günlerdir Yeni Çamlıca’daki mülkiyet sorunu tartışılıp duruyor. Sanki orada bir sorun yoktu da ben gelip sorun çıkardım. Orayı on beş sene AK Parti yönetti. O zaman bu sorun neden halledilmedi. Bize burada itiraz edenler neden zamanında onlara seslerini yükseltmedi? Ben buradan yine söz veriyorum. Bana yetkiyi versinler ben vatandaşa tapusunu vereceğim” şeklinde konuştu.

“GOLF SAHASI TÜM HALKIN HİZMETİNDE OLACAK”

Yapılan parklar ve golf sahası eleştirilerine de cevap veren İlgezdi, belediyenin masraf yapmadan halka hizmet ettiğini söyledi. Golf sahasıyla ilgili de ‘belirli kişilere hizmet edecek’ iddialarına değinen İlgezdi, böyle bir şeyin söz konusu olmadığını yapılacak alandan tüm Ataşehirlilerin faydalanacağını ifade etti. Belediye olarak halkı ön planda gördüklerini ifade eden İlgezdi; “Bizi eleştirenler önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bakmalı. İstanbul’da toplanma merkezi kalmadı. Hepsini büyükşehir imara açtı. Ben kimseye böyle bir ayrıcalık yapmadım. Ne yaptıysam halk için yaptım” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ