25.06.2018 - Gazete Ataşehir

“CUMHURİYET; ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EMANETİDİR”

“CUMHURİYET; ŞEHİT VE GAZİLERİMİZİN EMANETİDİR”

Cumhuriyetin 94.Yıldönümü nedeniyle protokolün bugün sabah saatlerinde tebrikleri kabul etmesiyle kutlamalara devam edildi.

Cumhuriyet Bayramı’nın 94.Yıldönümü kapsamında yapılan törenlere bugün sabah saatlerinde Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı Albay A. Fehmi Bilgin, Ataşehir Belediye başkan Vekili İlhami Yılmaz ile Başsavcı Vekili Metin Saruhan’ın tebrikleri kabul etmeleri ile başladı.

Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleşen Tebrikleri kabul törenine; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Garnizon Komutanı A.Fehmi Bilgin, Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz, Başsavcı Vekili Metin Saruhan,  Emniyet Müdür Vekili Gülseda Torun, Ak Parti İlçe Başkanı Av. M.Naim Yağcı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak ve yönetim kurulu üyeleri, Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Kaymakamlık birim müdürleri, Gaziler, STK temsilcileri ile Mahalle Muhtarları temsilen Mustafa Kemal mahallesi Muhtarı Ali Rıza Saraçoğlu katıldı.

DSCF0494

Tebrikleri kabulü sırasında konuşan Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu; “ Bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94. Yıldönümünü hep beraber kutluyoruz. Bu 94.Yıldönümünü kutladığımız Cumhuriyet Bayramı hepimize kutlu ve hayırlara vesile olsun. Ülkemizin geleceğine, yarınlarımıza hep birlikte çalışmak hizmet etmek boynumuzun borcu.  Çünkü bu Aziz Vatan, Cumhuriyet bizlere Şehitlerimizi, Gazilerimizin emanetidir. Bizlerde bu emanete en güzel şekilde sahip çıkarak bu ülkeyi geleceğe taşıyacağız” dedi.

Karamehmetoğlu; “Bu ülkeyi bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün silah arkadaşlarını Çanakkale, İstiklal savaşı ve tarihteki tüm şehitlerimizi, kahramanlarımızı zaman dilimi içerisinde bu ülkeye hizmet ederken şehit düşen tüm şehitlerimize şükranlarımızı sunuyor Cumhuriyetimizin 94.Yılı hepimize kutlu olsun”  ifadelerini kullandı.

DSCF0487 DSCF0483 DSCF0471 DSCF0473 DSCF0474 DSCF0479 DSCF0503 DSCF0495 DSCF0494

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ