25.06.2018 - Gazete Ataşehir

İLGEZDİ; “MÜLKİYETİN PARTİSİ, SİYASETİ OLMAZ”

İLGEZDİ; “MÜLKİYETİN PARTİSİ, SİYASETİ OLMAZ”

Ataşehir belediye Başkanı Battal İlgezdi, Ekim ayında İBB meclisinden çıkan Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahalleleri ile ilgili 1/5000’lik planlarla ilgili bilgilendirme toplantısı yaptı. Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “Mülkiyetin asıl sahibi sizlersiniz, mülkiyetin partisi, siyaseti olmaz. Birbirine komşu olan mahallerde emsali 2.5- 2.7 vereceksin Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallerine 1.76- 2 emsal vereceksin bu adalet değil. Bu mahallelerin diğer mahallelerden ne farkı var” dedi.

“SEÇİLDİKTEN KISA SÜRE SONRA YETKİLERİMİZ ALINDI”

Bildiğiniz gibi 2009 yılında sizlerin desteği ile Ataşehir Belediye başkanı oldum.  O günden bugüne elimizden gelen hizmeti vermeye çalışıyoruz. Eskiden 15 günde bir alınan çöplerinizi günde iki sefer alıyoruz diye konuşmasına başlayan Belediye Başkanı Battal İlgezdi; “ Buranın en büyük sorunu imar sorunudur. Bizim imar yetkimiz olmadığı için bir şey yapamıyoruz. Yetki Büyükşehir Belediyesinde. Defalarca söylememe rağmen her nedense hep söylediğim halde hala benim planları çıkarmadığımı söyleyenler var.  Ben yetkili olmadığımı her yerde söylüyorum. İstediğiniz kanalda nereyi isterseniz hangi medyada isterseniz gelin tartışalım. Biz seçildiğimizden kısa bir müddet sonra ilçe belediye başkanlarından bu yetki alınarak Büyükşehir Belediyesine verildi” diye konuştu.

DSCF1687

“ÇALIŞMALARIMIZ KAPSAYAN 180 DOSYAYI TESLİM ETTİK”

İlgezdi; “Seçildikten iki ay sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş’tan randevu alarak kendisine biz senden imar dışında bir şey istemiyoruz dileklerimizi ilettik. Çalışma yapmamızı isteyerek bizde bir yıl çalışarak Ataşehir’de ne kadar cadde sokak varsa tespitini yapıp 180 dosyayı teslim ettik.  Biz bunlardan faydalanacağız ve sizin imar planlarınızı çıkaracağız. 1-2 hatta yıllar geçti hiçbir gelişme yok. Ümraniye, Çekmeköy ve Beykoz ilçelerinin imarları çıkıyor. Bizimki çıkmıyor. En sonunda Mimar Sinan Camisi’nin açılışında Sayın Cumhurbaşkanımıza söyledim, yap kardeşim bu planları diye söyledi. Maalesef yine çıkarmadılar ve 5 bin kişiyle Büyükşehir Belediyesi önünde eylem yaptık” dedi.

DSCF1678

BU MAHALLELERİN DİĞER MAHALLELERDEN NE FARKI VAR”

İlgezdi planların oylanmasında ret verdiklerini söyleyerek şöyle devam etti: “ Bu yedi yıllık süreçte Yenisahra ve Barbaros Mahallerinin planları çıktı. Planı yapan arkadaşlar oturdukları yerde plan yaptıkları için sağlıklı bir plan olmadı. Sonuçta bu planları Aralık ayında meclise getirerek ruhsat vermeye başlayacağız. Aşık Veysel ve Mustafa Kemal mahallerinin planlarını da hiç olmazsa Yenisahra ve İçerenköy’e verilen emsaller doğrultusunda çıkarın diye itiraz ettik. Kabul görmeyince ret oyu vermek zorunda kaldık. Çünkü planlar her zaman çıkmaz. Çıktığı şekliyle kabul ederseniz bir daha değiştirme şansınız olmaz.  Birbirine komşu olan mahallerde emsali 2.5- 2.7 vereceksin Âşık Veysel ve Mustafa Kemal Mahallerine 1.76- 2 emsal vereceksin bu adalet değil. Bu mahallelerin diğer mahallelerden ne farkı var.”

DSCF1739

“KOMİSYON KURUN”

İlgezdi ; “Seçilene kadar partimizin, seçildikten sonra bütün vatandaşların belediye başkanıyız. Herkese eşit davranacağız, ayırım yapmayacağız. Planlar şu an Büyükşehir Belediye Başkanının masasında henüz imzalamadı. En az 2.5 emsal almak için birlikte mücadele edeceğiz. Muhtarlar ve halk olarak sizler Ak Parti İlçe Başkanı ve Meclis Grup başkanına baskı yapacaksınız bende Büyükşehir Belediye Başkanından randevu alıp bu emsalin değişmesi için konuşacağım. Bunun başka düzelme şansı yok” şeklinde ifade etti.

DSCF1661

“MÜLKİYETİN ASIL SAHİBİ SİZLERSİNİZ, MÜLKİYETİN PARTİSİ, SİYASETİ OLMAZ”

Mülkiyetin asıl sahibi sizlersiniz, mülkiyetin partisi, siyaseti olmaz diyen İlgezdi muhtarları yanına çağırarak; “ Yarından tezi yok Meclis üyeniz Süleyman Karadağ ile birlikte kanaat önderlerinden oluşan bir komisyon kurun ve çalışmaya başlayın. Siyasileri sıkıştırın, dertleriniz anlatın. Siz uğraşmazsanız kimse size istediğiniz emsali vermez.  Mülkün asıl sahipleri sizlersiniz. Dolayısıyla oturdukları yerde plan yapanlar sizin sesinize kulak vermek zorunda. Onun için bu komisyonu bir an evvel kurarak gerekli çalışmalara başlayın” şeklinde konuştu.

DSCF1701

İlgezdi konuşmasının sonunda; salonu dolduran mülkiyet sahibi vatandaşların sorularını yanıtlayarak, hiç bir müteahhitle ezbere sözleşme yapmayın. Planlar çıktıktan sonra mahallede teknik elemanların görev yapacağı bir büro açacağız. İleride mağdur olmamanız için her türlü sorununuzu onlarla paylaşarak hareket edin diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.

DSCF1644

Yoğun katılımın olduğu, Mustafa Kemal Mahallesi Trio Düğün Salonu’nda yapılan toplantıya; Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, Ataşehir Belediyesi Başkan Yardımcıları İlhami Yılmaz, Sadık Kayhan, Orhan Çerkez, Hüseyin Hışman, Abdullah Der, Kalender Özdemir, CHP Ataşehir Belediye Meclis Üyesi Süleyman Karadağ, Mustafa kemal mahallesi Muhtarı Ali Rıza Saraçoğlu, Aşık Veysel Mahallesi Muhtarı Hasgül Bakır, belediye birim müdürleri ile mülkiyet sahipleri katıldı.

DSCF1701 DSCF1687 DSCF1678 DSCF1667 DSCF1651 DSCF1656 DSCF1661 DSCF1664 DSCF1650 DSCF1644 DSCF1642 DSCF1739

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ