19.01.2019 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR’DE SIFIR ATIK TOPLANTISI

ATAŞEHİR’DE SIFIR ATIK TOPLANTISI

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan ve sürdürülebilir kalkınma ilkeleri çerçevesinde atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz ve gelişmiş bir Türkiye ile yaşanabilir bir dünya bırakılması hedefi doğrultusunda, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde “Sıfır Atık Yönetimi Eylem Planı” hazırlandı.

Bu proje kapsamında, Ataşehir Belediyesi, Ataşehir Kaymakamlığı ve geri dönüşüm firmalarının desteğiyle 3 Mayıs Perşembe günü 09.30-12.00 saatleri arasında “Ataşehir’de Sıfır Atık Toplantısı” düzenlenecek.

Ataşehir’deki tüm kamu kurumlarının yetkilileri, Çevre Şehircilik Bakanlığı temsilcileri ve mahalle muhtarlarının da katılacağı eğitim semineri Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde gerçekleştirilecek.

Projenin en önemli hedefleri arasında; israfın önlenmesi, kaynakların verimli kullanılması, atık miktarlarının azaltılması ve atıkların kaynağında ayrı toplanarak geri dönüşümün sağlanması yer alıyor.

Toplantıda, Ataşehir Belediyesi’nin “Atık Yönetimi ve Sıfır Atık Projesi Uygulamaları” ile TAP, DEHA ve ELDAY geri dönüşüm firmalarının sunumları olacak. Ayrıca toplantıda katılımcılarla “Sıfır Atık” konusunda fikir alışverişinde bulunularak, bundan sonraki uygulamalar hakkında konuşulacak.

“Ataşehir’de Sıfır Atık Toplantısı”na tüm basınımız davetlidir.

Tarih: 3 Mayıs 2018

Yer: Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü

Saat: 09.30-12.00

Adres: Küçükbakkalköy Mahallesi Merdivenköy yolu. OPET Benzin İstasyonu arkası NO/9

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ