25.06.2018 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR’DE CUMHURİYET COŞKUSU

ATAŞEHİR’DE CUMHURİYET COŞKUSU

Cumhuriyetin 94. Yıldönümü kutlamalarında Ataşehir’de on binlerin yürüdüğü büyük Cumhuriyet yürüyüşü düzenlendi. 7’den 70’e tüm Ataşehir halkının katılımıyla özel ışıklarla aydınlatılan Ataşehir Bulvarı önünden başlayan yürüyüşe, çocuklarla el ele yürüyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi öncülük etti.

Cumhuriyet TIR’ının ardından yürüyen CHP İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, muhtarlar, STK temsilcileri ve on binlerce kişi hep birlikte Cumhuriyet sevdalarını, sevgilerini gösterdiler.

Atatürk Bulvarı’ndan Cumhuriyet Meydanı’na kadar bando ve müzik eşliğinde ellerinde Türk bayrakları ve Atatürk posterleriyle yürüyen Cumhuriyet sevdalısı on binler tek bir ağızdan, “Cumhuriyet Adalettir”, “Cumhuriyetin bekçisiyiz”, “Türkiye laiktir laik kalacak”, “Mustafa kemal’in Askerleriyiz” diye haykırarak cumhuriyet coşkusunu sokaklara taşıdılar.

DSCF0817

Vatandaşlarla kol kola girerek marşlara eşlik eden Başkan İlgezdi, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından  yaptığı konuşmada; “Cumhuriyet ve hürriyet için buluşmuş değerli yürekler, 7’den 70’e her yaştan, Edirne’den Kars’a, Trabzon’dan Mersin’e her ilden, her inançtan, her fikirden, her renkten buraya gelen, bizimle beraber olan sevgili dostlar, bugün burada, Türk milletinin yeniden doğuşu ile kurulan Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü kutlamanın onur ve gururunu yaşıyoruz. Her zamankinden daha büyük coşkuyla, daha büyük arzuyla, daha büyük heyecanla, Cumhuriyet yönetiminden vazgeçmediğimizi gösteriyoruz. Çünkü Cumhuriyet halkın egemenliğidir. Cumhuriyet özgürlük ve eşitliktir. Cumhuriyet millet meclisidir. Cumhuriyet seçim hakkıdır. Cumhuriyet Türkiye’dir” diye konuştu.

29 EKİM 2017 CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI MSKM (182)

Büyük cumhuriyet yürüyüşü Cumhuriyet Meydanı’nda son bulurken, katılımcılar burada sahne alan Türk pop müziğinin sevilen grubu MFÖ’nün seslendirdiği şarkılarla doyasıya eğlendiler.

DSCF0791 DSCF0714 DSCF0706 DSCF0703 DSCF0639 DSCF0641 DSCF0688 DSCF0694 DSCF0626 29 EKİM 2017 CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI MSKM (203) 29 EKİM 2017 CUMHURİYET BAYRAMI KUTLAMALARI MSKM (82)

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ