03.08.2020 - Gazete Ataşehir

Kuşadası kiralık yazlık ilanları

Kuşadası kiralık yazlık ilanları
"https://atasehir.com.tr/wp-

Kuşadası’nda kiralık yazlık arayanların bilmesi gerekenler…

Kuşadası, Türkiye’nin Aydın iline bağlı Türkiye’nin ilk turizm merkezlerindendir. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2018 yılı verilerine göre 113 bin 580 nüfus yoğunluğundan oluşur. Kuşadası’nda; Ege, Türkmen, İkiçeşmelik, Davutlar, Hacıfeyzullah, Kadınlar Denizi, Cumhuriyet, Güzelçamlı, Değirmendere, Camiatik, Soğucak, Bayraklıdede, Karaova, Yavansu, Alacamescit, Kirazlı, Camikebir, Yeniköy, Yaylaköy, Kadıkalesi, Çınarköy, Dağ ve Caferli olmak üzere toplam 23 mahalle yer almaktadır. Özellikle yaz aylarında tatilciler tarafından yoğun bir ilgi gören Kuşadası, yerli ve yabancı gayrimenkul yatırımcıların da yakın merceğe akdığı ilçelerden biridir. Kuşadası’nda herkesin bütçesine uygun kiralık yazlık daireler bulunur. Peki, Kuşadası kiralık yazlık fiyatları ne kadar? Kuşadası’nın en yoğun nüfuslu bölgesinde kiralık yazlık fiyatları ne kadar? Kuşadası’nın en uygun kiralık yazlıkların bulunduğu mahallesi hangisi?

Kuşadası kiralık yazlık fiyatları 832 TL’den başlıyor!

Turizm sektörünün gözbebeği olan ilçelerden biri haline gelen Kuşadası, yerli ve yabancı turistlerin tatil için tercih ettiği en gözde semtlerden biridir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre Kuşadası’nda ortalama 100 metrekare kiralık yazlık fiyatları minimum 832 TL iken, maksimum 1.386 TL’dir. Bölgedeki 100 metrekare kiralık yazlıkların ortalama fiyatının da 1.109 TL olduğu bilinmektedir. Kuşadası ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 477 TL olurken, kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi, bir diğer ifadeyle amortisman süresini 19 yıl olarak hesaplanmaktadır. Yeni yapılan parkları, pazarları ve ulaşım imkanlarıyla Kuşadası; kişilere üst düzey yaşam olanağı tanır.

Kuşadası’nın en yoğun nüfuslu bölgesinde kiralık yazlık fiyatları ne kadar?

Ege mahallesi, 14 bin 888 kişilik nüfusuyla Kuşadası’nın en kalabalık nüfusa sahip mahallesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre Ege mahallesinde ortalama 100 metrekare kiralık yazlık fiyatları minimum 754 TL’dir. Aynı metrekare büyüklüğüne sahip kiralık daireler maksimum 1.256 TL iken, ortalama fiyatın 1.005 TL olduğu görülmektedir. Ege satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 1.93 artış gösterdi. Kiraya verilen konutların yatırım geri dönüş süresi, bir diğer deyişle amortisman süresi de 21 yıl olarak hesaplanır.

Kuşadası’nda en uygun kiralık yazlıklara sahip mahalle ‘Hacıfeyzullah’ oldu.

Hacıfeyzullah, Kuşadası’nın nüfus yoğunluğu en fazla olan 5.mahallesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre Hacıfeyzullah mahallesinde kiralık yazlık fiyatları 704 TL’den başlıyor. Bölgedeki 100 metrekare kiralık yazlık fiyatları maksimum 1.174 TL iken, ortalama fiyatın 939 TL olduğu görülmektedir. Hacıfeyzullah mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 172 TL olurken, kiraya verilen bir konutun geri dönüş süresi (amortisman süresi) 19 yıl olarak hesaplanmaktadır. Uygun fiyata kiralık yazlık arayanlar için Hacıfeyzullah mahallesi en ideal semttir.

Kuşadası Türkmen’de kiralık yazlık fiyatları ne kadar?

Türkmen, 13 bin 470 nüfus yoğunluğuyla Kuşadası’nın en kalabalık 2. mahallesidir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Haziran ayı verilerine göre Türkmen’de ortalama 100 metrekare kiralık yazlığın fiyatı minimum 1.043 TL iken, maksimum 1.739 TL olarak bilinmektedir. Bölgedeki 100 metrekare kiralık yazlıkların ortalama fiyatı da 1.391 TL’dir. Türkmen mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 966 TL olurken, kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi 18 yıl olarak hesaplanır. Kuşadası’nda yer alan kiralık yazlık fiyatlarını yakından görüntülemek istiyorsanız, tüm Kuşadası kiralık yazlıklar için tıklayın.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ