28.02.2020 - Gazete Ataşehir

Ekrem İmamoğlu ilk icraatını açıkladı

Ekrem İmamoğlu ilk icraatını açıkladı

Canlı yayında ilk icraatını da açıklayan İmamoğlu, “Öğrenciler için İstanbulkart’ın aylık 50 TL olacağını” duyurdu.

Dün mazbatasını alarak resmen göreve başlayan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, bu sabah FOX TV’de Gazeteci İsmail Küçükkaya’nın konuğu oldu.. 31 Mart’taki seçimlerden mazbata aldığı güne kadar neler yaşadığını anlatan İmamoğlu, 16 milyonun emanetini devraldığını söyledi.

İLK İCRAATINI AÇIKLADI!

Canlı yayında ilk icraatını da açıklayan İmamoğlu, “Öğrenciler için İstanbulkart’ın aylık 50 TL olacağını” duyurdu. İmamoğlu “Ne zaman?” sorusuna ” Hemen, derhal” diye yanıt verdi.

İmamoğlu’nun açıklamalarından öne çıkan satır başları şöyle;

Mazbatayı alma ortamı biraz yoğundu. Daha sonra Büyükşehir belediyesine geçtik. Büyük bir kitle toplandı. Hiç haber vermeden insanların akarak gelmesi. Saraçhane’de her kesimden insan vardı. O insanların sevgisini hissediyorsunuz. Dün akşam Efes maçı için söz vermiştik. Söz verdiysek gideceğiz dedim. Gittik çok da güzel bir maç izledik. Rakibimizi yendik.

 

‘KIZIM EVDE SİTEM ETTİ’

Eve geçtik annem babam geldi kızım sitem etti. “Oğlum burada iki çocuğum evde” demiştim. “Çocuklarım adına söz veriyorum” demiştim. Eve girdim kızım hemen “bir oğlunuz yanınızda iki çocuğunuz evde değil mi?” dedi. Hemen bir sitem.

‘GÖZYAŞLARIYLA KARŞILAŞTILAR’

Annem çok duygulu tabi çok duygulandılar. Onların maneviyatı beni çok koruyor ona inanıyorum. Gözyaşlarıyla karşıladılar. Dün meydanda da söyledim Allah’ım beni aileme mahcup etme. Dolayısıyla insanın anne babasına ailesine mahcup olmaması bu çok değerli. ki bu asil görevi asil bir şekilde yapabilesiniz. En çok ailemi ihmal ediyorum . Bir anne oğlunun dizinin dibinde olmasını ister.

 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN MESAJI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşüp konuşmak için ne engelimiz var? Biz millet için bir ilişkiden bahsediyoruz. Bu ülkenin bu şehrin geleceği için işbirliğinden bahsediyoruz. “Bir bir kişinin bile elini sıkmam” deme hakkına sahip değilim. Bu ülkenin Cumhurbaşkanı, Bakanı kim olursa olsun görüşmek işbirliği yapmak için benim bir engelim yok önümde. Cumhurbaşkanının beni tebrik etmesinden onur duyarım.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ