24.04.2018 - Gazete Ataşehir

YEŞİL NOKTALAR ÇOĞALIYOR

YEŞİL NOKTALAR ÇOĞALIYOR

Ataşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından çevre bilinci ve geri dönüşüm konusunda farkındalık yaratmak amacıyla Ataşehir’deki 3 mahalleye daha yeni “Yeşil Nokta” yerleştirildi.

Yeni Yeşil Noktaların yerleri; Atatürk Mahallesi Çitlenbik Caddesi (park önü), Kayışdağı Mahallesi saat kulesi yanı (Kayışdağı son durak) ve Küçükbakkalköy Mahallesi Şehir Şakir Elkovan Caddesi (Novada AVM yanı) olarak belirlendi. Ataşehir’de 6 olan Yeşil Nokta sayısı böylece 9’a ulaşmış oldu.

Yeni Yeşil Noktaların üzerinde öncekilerinden farklı olarak bilgilendirici led ekranlar bulunuyor. Bu led ekranlarda, “Ataşehir Bizi Geri Dönüşüme Götür, Çevre Bilinci Burada, Atık Pil Sizden Hediyeniz Bizden, Doğanın Pili Bitmesin, E-atık Hurda Değildir, Ataşehir Tane Tane Kapak Topluyor Adım Adım Engelleri Aşıyor, Yeşil Düşün, Ben Çöp Değilim Geri Dönüşebilirim ve Atık Yağlarınızı Dökmeyin” gibi çevre ve geri dönüşüm konulu bilinçlendirici mesajlar ile düzenlenen kampanyalarla ilgili sloganlara yer veriliyor.

“Yeşil Nokta” konteynerlerinde; kitap, kağıt-karton-kompozit, plastik, metal, cam, plastik kapak, atık pil, bitkisel atık yağ, elektronik atıklar olmak üzere 9 farklı atık toplama ünitesi bulunuyor.

Yeşil Noktaların sayısı önümüzdeki dönemlerde de büyüyerek devam edecek.

 

ATAŞEHİR’DEKİ YEŞİL NOKTA BULUNDUĞU YERLER:

 

  • Mevlana Mah. Türkiş Blokları 1. Kısım
  • Mevlana Mah. Oruçlu Sok. Türkiş Blokları 7303 Parsel
  • İçerenköy Mah. Carrefour AVM Otoparkı

 *     İçerenköy Mah. Eston Çamlıevler

  • Fetih Mah. Esin Sitesi
  • Ferhatpaşa Mah. Necmettin Erbakan Parkı
  • Küçükbakkalköy Mah. Şehir Şakir Elkovan Cad. (Novada AVM yanı)
  • Atatürk Mah. Çitlenbik Cad. (park önü)
  • Kayışdağı Mah. saat kulesi yanı (Kayışdağı son durak)

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ