25.04.2018 - Gazete Ataşehir

“Yeni Sahra Gülen Sahra olacak”

“Yeni Sahra Gülen Sahra olacak”

Yeni Sahra Gülen Sahra olacak”

 

Kentsel Dönüşüm Felsefesini Özümsemiş Vizyonu ile inşaat sektöründe proje geliştiren Vartaş Gayrimenkul Yatırım ve İnşaat Taahhüt TİC. A.Ş. Yeni Sahra Mahallesinde 5 bölge için proje geliştirerek toplam 110 dönümlük bir araziyi kapsayacak bir kentsel dönüşüme talip. Bu arazi üzerindeki 1.Bölge Proje alanının 30.000 M2 için imza töreni gerçekleştirdi.

 

v1

Yeni Sahra Mahallesindeki Ofiste yapılan imza töreninde “Yeni Sahra Gülen Sahra olacak” diyen Şirket Sahibi Ömer Faruk Barata bölge ile ilgili şunları söyledi.” Vartaş olarak inşaat sektöründe Yeni Sahra’mıza ve İstanbul’umuza yakışacak projeler geliştirmek için yola çıktık. Yeni Sahra halkı daha güzele layık Bu bölgenin incisini, pırlantasını çıkaracağız. Yeni Sahra’lılar bizim ortaklarımız. Çünkü kader birliği yapmışız. Onlarla birlikte yürüyeceğiz. Katma değere katma değer katacağız.Kentsel dönüşümde öncü v3firmalardan biriyiz. Bir çok iş kolunda faaliyet gösteren şirketlerimizi Vartaş çatısı altında topladık. Bu çalışmalarımızı daha ileriye taşımanın mücadelesini vereceğiz. “STERN IMMOBILE” Alman firmasıyla ortaklığımız var. Tabi ki Yeni Sahra’da yeni bir yer. Burada işe başlamak tahminim bir, bir buçuk yıl sürer. Uzun süreli bir sözleşmeyi sürdürmeyi göze aldık. Gördüğünüz gibi vatandaşların ilgisi var. Bizde burada ilk önce arazinin geliştirmesini tamamlayacağız. Hedefimiz beş bölgede 110 dönümlük arazi üzerinde proje geliştirmektir.”

 

İmza törenine katılan vatandaşların firmaya güvendiklerini, araştırarak karar verdiklerini söylediler.Sözleşme üzerinde avukatları ile birlikte üç ay bir çalışma süresi sonunda şekil verdiklerini belirten vatandaşlar firmayı her konuda kendilerine yakın gördüklerini ifade ettiler.

Her vatandaşın istediği zaman gereken bilgiyi alabilecek Yeni Sahra Mahallesindeki Vartaş Ofis sorumlusu Ufuk Ayyıldız çalışmalarıyla ilgili şu bilgileri basın mensuplarıyla paylaştı. “Arsa sahiplerinin istekleri doğrultusunda projemizi gerçekleştirmek istiyoruz. Bu gün 1.Bölge ile ilgili imzalar atılacak. Bu bölgede 98 parsel bulunuyor. 2000 parsele çıkarmak için çalışıyoruz. Hak sahiplerine yüzde elli bir(%51) öneriyoruz. Emsalden kazanımları da v4yine aynı oranda hak sahipleri ile paylaşacağız. Arsa sahipleri Vartaş’la anlaşmakla, gerçek anlamda satılabilir alan dediğimiz alandan metre karesinin hakkını alıyor. Hiç bir şekilde hak kaybına meydan vermeyeceğiz.” Ayrıca hak sahiplerine kira, taşıma ve depozito için biner lira ödeyeceklerini belirten Ayyıldız konuşmasının devamında; “Toplam 459 parselin bulunduğu 110 dönümlük alandaki metre kareler ortaya çıktığında projeyi oluşturacağız. Burası Finans Merkezi olarak görülen bir bölge. Bizde bu merkeze hitap edebilecek bir konut grubu oluşturmayı düşünüyoruz. Yapacağımız konutlar bölgede bir şişme yapmayacaktır. Tam tersine modern bir yapılaşma olacaktır. Bölgede faaliyet gösteren en yeni firmayız. Kısa sürede en çok proje alanı toplayan firma olacağımızı tahmin ediyoruz. Bunu da Vartaş olarak hak sahiplerine karşı uyguladığımız açık, net, şeffaf bir yaklaşımla karşı tarafa da kazandıran politika olduğunu düşünüyoruz” dedi.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ