21.09.2018 - Gazete Ataşehir

UMUT MALYEMEZ; “ÖZEL EĞİTİM İLE İLGİLİ FARKINDALIK YARATMAK”

UMUT MALYEMEZ; “ÖZEL EĞİTİM İLE İLGİLİ FARKINDALIK YARATMAK”

Özel Eğitim gereksinimli engelli çocukların üretimlerini değerlendirmek ve elde edilecek kazancın tekrar Özel Eğitimli çocuklar için kullanmak amacıyla Küçükbakkalköy Kapalı Pazar alanında Cuma günleri stant kuruluyor. Konu ile ilgili açıklama yapan Umut Malyemez; “Amacımız, insanlarımızın nazarında Özel Eğitim ile ilgili farkındalık yaratmak,  bilinçlenmelerini sağlamak. Yapılacak etkinliklerle, topluma katılan özel eğitimli çocuklarımıza farklı gözle bakılmamasını hedefliyoruz. Çocuklarımızın öz güven kazanmaları için çalışıyoruz” dedi.

Özel Eğitim gereksimi olan engelli çocukların atık materyallerden el emekleriyle yaptıkları çalışmaları Ataşehir Küçükbakkalköy Sabit Pazarı’nda Cuma günleri açılan Kadın Eli Pazarı’nda değerlendirerek yeni üretim için kaynak yaratmayı amaç edindiklerini söyleyen Bizim Çocuk Zihinsel Engelliler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Halkla ilişkiler sorumlusu, Umut Malyemez; Ataşehir Engelliler Derneği’nin de aralarında olduğu engelli kuruluş ve STK’larla işbirliği yaptıklarını, birlikte projeler ürettiklerini kaydetti.

Umut Malyemez,  birlikte hareket ettiği Ataşehir Engelliler Derneği Başkanı Nevzat Ağbulut’la birlikte açacakları stant ile ilgili gazetemize şu açıklamayı yaptı.

ÇOCUKLARIMIZA FARKLI GÖZLE BAKILMAMASINI HEDEFLİYORUZ

Bizim Çocuk Zihinsel Engelliler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Halkla ilişkiler sorumlusu, Umut Malyemez Yeni projeler geliştirerek özel eğitimli çocuklar ve ailelerinin sosyalleşerek toplumla kaynaşmalarını sağlamayı amaçladıklarını söyleyerek; “ Bu çalışmalarımızla çocuklara öz güven kazandırmayı amaçlıyoruz. Bizim Çocuk Zihinsel Engelliler Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi 5 ayrı programla işleyen bir özel eğitim merkezi. Özel öğrenme güçlüğü, Dil konuşma programı, Otizm, Bedensel engelli ve Zihinsel engelli programları var. Merkezimizde özel eğitim gereksinimi olan çocukların el emekleriyle yaptığı; boyama, taş boylama, keçe anahtarlık, cüzden gibi ürünleri değerlendirmek istiyoruz. Amacımız, şans verildiğinde bu çocuklarımızın da güzel şeyler yapabildiği, emekleri ile güzel şeylerin ortaya çıktığını göstermek ve insanlarımızın nazarında Özel Eğitim ile ilgili farkındalık yaratmak,  bilinçlenmelerini sağlamak. Okul olarak amacımız bu. Bunu daha da geliştirerek özel eğitimli çocuklarımızın ve ailelerinin sosyalleşerek toplum içinde kabul görmelerini sağlamak. Yapılacak etkinliklerle, topluma katılan özel eğitimli çocuklarımıza farklı gözle bakılmamasını hedefliyoruz. Çocuklarımızın öz güven kazanmaları için çalışıyoruz” dedi.


“AMACIMIZ DOĞRU, SAĞLIKLI, SOSYAL PROJELER GERÇEKLEŞTİRMEK”

13 yıllık kurum olduklarını, Nisan ayından Mayıs ayının sonuna kadar Özel Eğitim çocuklarına yönelik 9 proje gerçekleştirdiklerini kaydeden Bizim Çocuk Zihinsel Engelliler Özel Eğitin ve Rehabilitasyon Merkezi Halkla ilişkiler sorumlusu,  Umut Malyemez, yeni projelerinin hazırlıklarının devam ettiğini belirterek;  “Üretilen ürünlerin satışı ile kazanılan para çocuklara ve ailelerine verilerek bütçelerine katkı sağlanacak. Yeni üretimler için malzeme alımında kaynak amaçlı kullanılacak. Aileleri çocukları ile birlikte kendi el emeklerini kendileri satarak üreten birey olarak öz güvenlerini kazanacaklar. Tek bir amacımız var; bu çocuklara yönelik doğru, sağlıklı, sosyal projeler gerçekleştirmek” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ