19.01.2019 - Gazete Ataşehir

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ KERMES DÜZENLEDİ

ÖZEL EĞİTİM ÖĞRENCİLERİ KERMES DÜZENLEDİ

İstanbul Ataşehir Lions Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi hafif zihinsel engelli öğrencileri  Engelliler Haftası nedeniyle, bir yıl boyunca yaptıkları ürünleri düzenledikleri kermeste sergilediler.

İstanbul Ataşehir Lions Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi hafif zihinsel engelli öğrencileri öğretmenlerinin moderatörlüğün de bir yıl süren çalışmaları sonucunda yaptıkları ürünleri okullarının bahçesinde sergilediler.

Ürünlerin sergilenmesinin yanı sıra Özel Eğitim öğrencileri müzik ritmiyle de ziyaretçilerine minik bir konser verdiler.

Kermesin açılışına; İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Nazım Yurdagül, Ak Parti Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül ile okul müdürleri katıldı.

Ahşaptan boncuğa ve yeme içme gıdalarının da sergilendiği kermeste elde edilen gelir tekrar okulun atölyelerine malzeme alımında kullanılacak.

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Okul Müdürü Serpil Özaslan; “Öğrencilerimizin atölye ürünlerini sergileyip tanıtmak hemde okulumuzun atölyelerine gelir olarak geri dönmesini sağlamak. Engelliler haftası nedeniyle düzenlediğimiz bu kermeste elde edeceğimiz geliri tekrar atölyelerimize malzeme alarak çalışmalarımıza devam edeceğiz.  ATAFEST kapsamında da birçok ürünümüz orada satıldı. Bir yıllık hafif zihinsel engelli özel öğrencilerimizin el emeği ve göz nuru olarak yaptıkları ürünlerdir” dedi.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ