19.01.2019 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR BELEDİYESİNDEN KADINLARA YENİ İSTİHDAM KAPISI

ATAŞEHİR BELEDİYESİNDEN KADINLARA YENİ İSTİHDAM KAPISI

Ataşehir Belediyesi 300 kadına yeni istihdam kapısı açtı. Ataşehirli 300 kadın, el emeği ürünlerini Ataşehir Belediyesi’nin temin ettiği Kapalı Pazar alanında her Cuma günü satışa çıkaracak. 

Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Kent Konseyi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği “Kadın Emeği Pazarı” projesinde Küçükbakkalköy Kapalı Pazar Alanı’nda Cuma günleri kurulacak olan Kadın Emeği Pazarı’nın açılış töreni gerçekleşti.

Ataşehir Belediye başkan Vekili İlhami Yılmaz’ın katıldığı törenle açılış yapılan Pazar, çeşitli el emeklerinin sergilenmesiyle Ataşehirlilere hizmet vermeye başladı.

Tezgâhlar Ataşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak kadınların kullanımına tahsis edildi. Kadınlara, Kadın Emeği Pazarı kurulmadan önce hijyen ve güvenli gıda eğitimleri verildi. Ayrıca proje süresince kurulacak Kadın Emeği Pazarları düzenli olarak denetlenecek.

Açılış törenine Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ın yanı sıra; CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, CHP ilçe Kadın Kolları Başkanı Hamiyet Ardıbatan ve genel Sekreter Pınar Kazar Kılbaş, Ataşehir Belediye Başkan yardımcıları Orhan Çerkez, Abdullah Der, Ataşehir Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu, Ataşehir belediyesi Zabıta Müdürü Battal Sarıkaya, Veteriner Müdürü Necati Bozkurt, Kadın ve Aileden Sorumlu Müdür Şehnaz Yabar ile STK temsilcileri ve Ataşehirliler katıldı.

Açılış kurdelesinin protokol tarafından kesilmesinin ardından konuşan Ataşehir Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz; “Belediye olarak Ata Evleri’nde ve Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’nde kadınları güçlendirmeye yönelik çeşitli projelere imza atarak, kadınlarımızın ekonomik özgürlüklerini kazanmaları için gerekli çalışmaları yapmaktayız” dedi.

“SATIŞ ALANIMIZIN TÜM KADINLARIMIZA BOL KAZANÇ GETİRSİN”

Bugüne kadar 12 bin kadının Ata Evlerinde hobi ve meslek edindirme kurslarına katıldığını söyleyen İlhami Yılmaz; “Bugün burada kadınlarımıza verdiğimiz satış alanı sözünü yerine getirmenin gururu içindeyiz. Dilerim ki her Cuma günü kurulacak kadın üreticilere özel bu pazarda emeklerinin karşılığını alırsınız. Burada bulunan tüm kadınlarımıza teşekkür eder, yeni satış alanımızın tüm kadınlarımıza bol kazanç getirmesini temenni ederim” şeklinde ifade etti.

Konuşmaların ardından davul zurna eşliğinde halaylar çekildi. Ataşehir Belediyesi Roman Grubu halkoyunları oyuncuları da gösterileriyle destek verdiler.

Bu pazarda Ataşehir Belediyesi’nin Meslek Edindirme Merkezi (ATAMEM)’nde, Kadın Girişimcilik Merkezi’nde (AKAGİM), Ataevlerinde mesleki kurslara katılmış veya kendi becerileriyle evlerinden üretim yapan 300 kadın kendi ürünlerini üretip satacaklar. Projeden yararlanmak isteyen Ataşehirli kadınlar, AKAGİM ve ATAMEM’E gerekli evraklarını getirerek başvurularını yapabilirler

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ