15.11.2019 - Gazete Ataşehir

Ataşehir Belediyesi İşçileri Grev kararını Giriş kapısına Astı

Ataşehir Belediyesi İşçileri Grev kararını Giriş kapısına Astı

Ataşehir Belediye şirketine geçiş yapan 2700 işçiyi kapsayan toplu iş sözleşmesi görüşmelerinin uyuşmazlıkla sonuçlandığını söyleyen DİSK’e bağlı Genel İş Sendikası İstanbul Anadolu Yakası 1 No’ lu Şubesi grev kararı aldı.

Yapılan Görüşmelerin uyuşmazlıkla sonuçlandığını belirten sendika yetkilileri üyeleriyle birlikte Ataşehir Belediyesi önünde yaptıkları basın açıklamasıyla 12 Temmuz günü başlayacakları grev kararını Ataşehir Belediyesi’nin kapısına astılar.

Polisin güvenlik önlemleri alması sonucu belediye binasının dışında toplanan işçiler haklarını alıncaya kadar mücadele edeceklerini attıkları sloganlarla dile getirerek aralarında şube başkanının da olduğu 10 kişiye belediye kapısına grev kararını asmalarına izin verildi.

Grev kararının kapıya asılmasından sonra yapılan basın açıklamasında, Belediye ile herhangi bir sorunlarının olmadığını sadece çalışanların isteklerinin dile getirildiği vurgulandı.  İsteklerinin 91 maddeden oluştuğunu belirtilen basın açıklamasında şu ana kadar 36 maddede anlaşma sağlandığını diğer maddeler üzerinde görüşmelerin devam edeceğini belirttiler.

Basın açıklamasının ardından işçilerin talepleri doğrultusunda mücadele verileceğini, uzlaşma sağlanmazsa 12 Temmuz da greve gidileceği vurgulanarak, taleplerini bir kez daha attıkları sloganlarla dile getiren işçiler sessizce dağılarak işlerinin başına döndüler.

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ