19.01.2019 - Gazete Ataşehir

ATA BUTİK PRESTİJ CADDESİNDE AÇILDI

ATA BUTİK PRESTİJ CADDESİNDE AÇILDI

Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’nde (AKAGİM) eğitim alan kadınların el emeklerini sergileyip satabilecekleri Ata Butik açıldı.

AKAGİM’de üretim yapan, ortak ofiste şirket faaliyetlerini yürüten, aldığı eğitimler sonrasında iş planı dosyasını KOSGEB’e sunan ve aynı zamanda ilçe genelinde bulunan Ataşehirli kadınlar, ürettikleri el emeği göz nuru örgü, takı, süsleme, işleme ve resim gibi ürünlerini artık Ata Butik’te satabilecekler. Aynı zamanda aile bütçesine de bu sayede katkı sağlayacaklar.

Küçükbakkalköy Prestij Caddesi üzerinde camekânlı bir alanda kurulan Ata Butik, Pazar ve Pazartesi günleri hariç saat 10.30-19.00 arasında açık olacak.

Ataşehir’de yaşayan ve üretim yapan kadınların, ürünlerini satarak gelir elde etmesini sağlayan bu projede; ürün çeşitliliğinin çoğaltılması ve herkesin faydalanabilmesi amacıyla Ata Butik dönüşümlü olarak kullanılacak.

Ataşehir’de yaşayarak el emekleriyle üretim yapan kadınlar, vergi dairesinden alacakları vergi muafiyet belgesi ve kimlikleriyle beraber Ataşehir Kadın Girişimcilik Merkezi’ne gelerek stant açmak için başvuruda bulunabilirler.

Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar konu ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Kadınların el emeğini göz nurunu satarak kendilerine gelir elde etmeleri için uğraşıyoruz.  Burada Kadın Girişimcilik Merkezinin kursiyerlerinin yanı sıra Ata Evlerin kursiyerleri de var. Karma bir satış ofisi olacak. Şu an daha çok seramik üzerine daha sonrasında Makine Nakışı olacak, farklı dallarda el emekleri burada sergilenerek satışa sunulacak. 15 süreyle farklı gruplar burada el emeklerini satabilecekler. Bu satış dönüşümlü olarak devam edecektir” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ