23.05.2018 - Gazete Ataşehir

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

YARIYIL TATİLİ BAŞLADI

Öğrencilerin sabırsızlıkla beklediği 1.Yarıyıl tatili başladı. Okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde okuyan milyonlarca  öğrenci bugün karnelerini aldı. Ataşehir’de 241 okulda okuyan 83 bin öğrenci bugün düzenlenen törenle karnelerini alarak tatil havasına girdiler.

Yarıyıl tatili nedeniyle İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ‘nün,  Şehit Öğretmen Hasan Akan İlkokulu Konferans Salonunda düzenlediği törene; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Vekili Sadık Kayhan, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ertuğrul Bilican, STK temsilcileri, daire müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenci velileri ile öğrenciler katıldı.

BİR DÖNEMİ SAĞLIKLA VE HUZURLA KAPATMANIN MUTLULUĞU İÇERİSİNDEYİZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Okul Müdürü Füsun Kubilay yaptığı açılış konuşmasında; ”Etkinliklerle dolu tempolu geçen bir dönemi sağlıkla ve huzurla kapatmanın mutluluğu içerisindeyiz. Tüm çabamız,  Ailesini, memleketini seven, köklü gelenekleri ve zengin bir tarihe sahip olan ülkemizi manevi değerleri yüksek nesillere emanet etmek. Tüm çabalarımızda onlar olmadan olmaz fedakâr öğretmenlerimize ve kıymetli öğrencilerimize, bu çabalarımızda bizlere öncülük eden daima yanımızda olan Sayın Kaymakamımıza, okullarımızın çok yönlü olmasına, öncülük eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüze, STK’larımıza, çalışmalarımızı paylaşmamızda vesile olan basın mensuplarına çok teşekkür ederiz” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ertuğrul Bilican protokolü selamladıktan sonra 1.Yarı tatili ile ilgili şunları söyledi: “ Resmi ve özel toplam 241 okulumuzda, 6800 öğretmenimiz ve 83 bin öğrencimizle sorunsuz, kazasız, belasız, birlik, dayanışma, beraberlik ve paylaşım içinde birçok başarılı çalışmaları yürüterek 2017-2018 Eğitim-Öğretim yılının 1.Dönemini tamamlamış bulunuyoruz.”  

“ASLA VE ASLA ÇOCUKLARIMIZI KARNEYLE YARGILAMAYALIM”

Eğitimin temel taşları olan öğretmen, öğrenci ve velilerimiz için duygularımı paylaşmak istiyorum diyen Bilican; “ Öğrencilerimizin karnelerinde not bölümlerine baktığınız zaman 0 ile 100 arasında rakamlarla karnelerini getirecekler. Karneler çocuklarımızın sadece akademik başarı değerlendirme belgesidir.  İyilikle kötülük anlamında bir değerlendirme belgesi değildir.  Karneler ne olursa olsun çocuklarımız bizim en kıymetlilerimizdir. Kırık notu olan öğrenciyi değerlendirmeden önce kendimizi sorgulamamız lazım. Yani karnelerin bir akademik değerlendirme olduğunu eğer istediğimiz düzeyde sonucu göremiyorsak bunun daha iyileştirilmesi konusunda neler yapılabileceğini düşünülmesini tüm velilerimizden rica ediyorum. Asla ve asla çocuklarımızı karneyle yargılamayalım” dedi.

Bilican konuşmasının sonunda, velilere çocuklarıyla ilgilenmelerini, onlarla zaman geçirmelerini ve büyüklerini birlikte ziyaret ederek kendileriyle ilgilendiğinizi fark ettirin temennisinde bulundu.

“ATAŞEHİR MEVCUT 32 VİLAYETTEN NÜFUSU VE AKTİVİTESİ FAZLA OLAN BİR İLÇE”

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, 2017- 2018 Eğitim-Öğretim yılının birinci yarıyılını burada tamamlıyoruz. Bu süreç içinde görev yapıp, çocuklarımızı istikbale, geleceğe hazırlama noktasındaki gayretleriniz, çabalarınız ve gayretlerinizden dolayı sizleri kutluyorum diyerek; “ Ataşehir mevcut 32 vilayetten nüfusu ve aktivitesi fazla olan bir ilçe. Eğitim canlı bir organizma devamlı yenilenmesi ve yatırımların yapılması gerekir.  Ataşehir özelinde de bu yatırımlar sürüyor. Hayırsever, belediyeler ve genel bütçe tarafından gerekli yatırım ve destekler veriliyor. Ataşehir İstanbul genelinde de ve özellikle Anadolu Yakasında eğitim hizmetleri açısından hakikatten bir merkez olma durumuna doğru gidiyor.  Bu noktada gayret sarf eden başta Milli Eğitim camiası olmak üzere müdürümüze, şube müdürlerine, okul müdürleri ve öğretmenler ile velilerimize, STK ve siyasi parti temsilcilerine,  Büyükşehir ve Ataşehir Belediyesine de çok teşekkür ederim” diye konuştu.

Solo Zeybek gösterisinden sonra okulun çalışmalarını gösteren slâyt izletildi.

Öğrencileri öğrencilerin sırasıyla sergiledikleri; solo piyano dinletisi, Halk Oyunları gösterisi ve Anasınıf koro grubunun üzerlerine giydikleri Atatürk baskılı siyah giysi ve sonrasında Atatürk maskesi takarak şarkılar söylemeleri salondan büyük alkış aldı.

Etkinliklerin sonunda Okul Müdürü Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu’nun ilkokul diploması ve Ortaokul diplomalarını aslılarıyla almış olduğu takdir belgesini kendilerine takdim etmeleri büyük sürpriz oldu.

Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu belgeleri alırken o günleri anmak güzeldir diyerek eski okul günlerini yâd etti. Ayrıca bir okul müdürü kara kalemle çizdiği resmi çerçeveleyerek Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu’na karne dağıtımı esnasında sürpriz yaptı.

Toplu fotoğraf çekiminden sonra protokol sembolik olarak 3 sınıfı ziyaret ederek öğrencilere karnelerini vermeleriyle program sona erdi.

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ