03.08.2020 - Gazete Ataşehir

Velilerden Öğretmenlere Destek

Velilerden Öğretmenlere Destek
"https://atasehir.com.tr/wp-

Doğa Koleji okullarında ekonomik sıkıntılar ve kurumun satışı ile ilgili belirsizlik nedeniyle maaşlarını alamayan öğretmenlerin eyleminden sonra öğretmenleri desteklemek için bir araya gelen veliler öğretmenlerine sahip çıkarak maaşlarının ödenmesi için eylem yaptılar.

Doğa Koleji Okullarından gelen veliler Ataşehir Barbaros Mahallesin de bulunan Genel merkez önünde öğretmenlerin ve çalışanlarının mağdur edilmemesi için basın açıklaması yaptılar.

Dışarıda çeşitli sloganlarla öğretmenleri destekleyen veliler karşılarında bir muhatap bulamadıklarını ve verdikleri sözü tutmadıklarını belirttiler.

“Öğretmenleri ekmeğe muhtaç ettiniz”,  “İnşaatçıdan eğitimci olmaz”, “Özel okullarda emek sömürüsü var” yazılı dövizleri taşıyan Doğa Koleji Velileri adına yapılan basın açıklaması şöyle:

“Okulun sahibi, aylardır maaşlarını almadan hayat mücadelesi veren öğretmenler ile diğer çalışanların ve çocuklarını bu eğitim kurumunda okutan biz velilerin seslerine kulaklarını maalesef tıkamış durumdadır.

Milli Eğitim bakanlığımızın gerekli tedbirleri almasını beklemekteyiz.

Doğa okullarında, bu yıl üniversite sınavlarına hazırlanmakta olan yüzlerce çocuğumuz var ve bu süreçten olumsuz etkilenmeleri kaçınılmazdır.  Öğretmenlerimizin, mesleklerine duydukları saygı ve öğrencileri mağdur etmemek adına büyük bir özveriyle bu güne kadar yaşadıkları sıkıntılara katlanmışlardır.

Ancak, artık ne biz velilerin nede öğretmenlerimizin dayanacak gücü kalmamıştır.

Milli Eğitim Bakanlığımız, bunca mağduriyet yaşanmaya devam ederken almayı düşündüğü herhangi bir tedbir var mıdır?

Sesimizin duyulması ve bu ülkenin umudu binlerce gencin aileleriyle beraber mağdur olmaması için, ilgili tüm kurum ve kuruluşun bir an önce harekete geçmesini bekliyoruz.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ