10.12.2019 - Gazete Ataşehir

Turgay Kılıç; “Bağışlarınız yoksul çocuklarımıza gelecek olsun”

Turgay Kılıç; “Bağışlarınız yoksul çocuklarımıza gelecek olsun”

Ataşehir Eğitim Derneğinin düzenlediği kahvaltıda basın mensuplarına konuşan Dernek Başkanı Turgay Kılıç; “Bu bayramda bağışlarınız maddi durumu yetersiz çocuklarımıza gelecek olsun. Yapacağınız bağış ile öğrencilerimize burs desteği verebilirsiniz” diyerek eğitim gönüllerinin Kurban Bayramında bağışlarını Ataşehir Eğitim Derneğine yapmaları çağrısını yaptı.

“BİR ÇOCUK DEĞİŞİRSE DÜNYA DEĞİŞİR”

Kılıç çağrısına şöyle devam etti: “Bizim asli görevimiz eğitim öğretimle ilgilenmek, çocukların yanında olabilmek. Bunları pekiştirmek içinde kutsal bir bayramımız var. Kurban bayramın da gelin bu dönem kurbanlarınızı, bağışlarınızı derneğimize yapın. Yaptığınız bu bağışlarla da bir çocuğa dokunacaksınız. Bunu hepimiz biliyoruz ki; “Bir Çocuk Değişirse Dünya Değişir” . Biz bu şiarla yola çıktığımız için de hem ülkemize hem halkımıza hem de çocuklarımıza bir katkı yapmış oluruz.  Yaptığımız işlerin güzel olduğuna inanıyoruz. Bu konuda destek sunan, çaba gösteren herkese teşekkür ediyorum.”

“GENÇ BİR DERNEK OLMAMIZA RAĞMEN EĞİTİMLE İLGİLİ CİDDİ YOL KATETTİK”

Kılıç yapılacak bağışların yapan kişi tarafından nerelere verildiği konusunda bizleri takip etmelerini ve istenildiği her durumda kendilerine bilgi verebileceğimiz bilmelerini isteri diyerek çalışmalarıyla ilgili kısaca şu bilgileri verdi: “ Ataşehir Eğitim Derneği olarak Kurban Bayramı arifesinde sizlerle beraber olma amacımız hepinizin bildiği gibi iki yıldır genç bir dernek olmamız sebebiyle eğitimle ilgili ciddi bir yol aldık. Bu yolu alırken gerçekten çocuklara, okullara dokunduk. Bunu da zaman zaman siz değerli basın mensuplarıyla da paylaştık.  Derneğimiz iki yıl içerisinde 11 adet kütüphane yapıp şu ana kadar çoğunluğu kız çocuklardan olmak üzere burs vermekteyiz. Mümkün olduğu kadar bu bursları ne kadar arttırıp ne kadar çocuğa dokunabilirsek derneğimizde o kadar öne çıkmış olacaktır.”

“DAHA ÇOK ÇOCUK OKUTUP DAHA ÇOK KÜTÜPHANE YAPMANIN PEŞİNDEYİZ”

Kılıç; “Bu güne kadar yapmış olduğumuz kütüphanelerden 3 adedi Ataşehir’de olup 8 adedini de Anadolu’nun değişik yörelerinde kurmuş bulunmaktayız.  En son Kocaeli Gebze yaptığımız kütüphaneyi de bu Eylül ayında nasip olursa eğitim öğretim yılının başlamasıyla açılışını yapacağız. Biz istiyoruz ki bunların devamı gelsin. Bu devamın gelebilmesi için de katkı ve desteğin olması lazım. Sizlerin vasıtasıyla derneğimizi tanıyan bilen halkımıza duyuruyoruz ki bize verilecek desteklerle daha çok çocuk okutup daha çok kütüphane yapmanın peşindeyiz” dedi.

Toplantıya katılan Dernek Yönetim Kurulu üyeleri de duygularını şöyle paylaştılar.

“AİLELERDE ÇOCUKLARDA MUTLU”

Sevil Kurtoğlu Dernek Sekreteri; “ Öncelikle amacımız çocukların eğitimine katkıda bulunmak. Özellikle sahaya çıkıp sosyal medyayı çok etkin kullanmaya gayret gösteriyorum. Çevremdeki insanları çok iyi gözlemleyen biri olarak insanları sürekli şikâyet ettiklerini görmekteyim. Şikâyet yerine çözüm merkezi olsunlar. Bu konuda bize destek versinler. Onlarda görecekler ki burs verdiğimiz öğrencilerin vatana, millete hayırlı evlat olarak yetiştiklerine şahit olacaklardır. Eğitim her şeyin başında geliyor. Bunun için arkadaşlar birlikte yola çıktık. Başaracağımızdan eminim. Şu anda okuttuğumuz çocuklarımız var. Ailelerde, çocuklarda mutlu. Herkesi bu mutluluğu paylaşmaya ve daha fazla katkı sunmaya davet ediyorum” diyerek burs alan çocukların başarılarının arttığına da şahit olduğunu söyledi.

“AMACIMIZ DAHA ÇOK ÇOCUĞA BURS VERMEK”

Gülümser Olgun Yönetim Kurulu Üyesi; “ Biz bu derneği eğitimin kötü gidişatı nedeniyle elimizi taşın altına sokmak için açtık. Ataşehir de bile gerçekten çok yoksul öğrencilerin olduğunu gördük. Öyle olunca da bizde bir yerden başlamak istedik. 2 Yıllık bir dernek olmamıza rağmen iyi şeyler yaptığımızı düşünüyorum.  Amacımız bundan sonra burs alan çocuk sayımızı arttırıp bize bağışçıların ulaşabilmelerini sağlamaktır” ifadelerini kullandı.

“BAĞIŞLARINIZ ÇOCUKLARA BURS OLSUN”

Serare Genç Yönetim Kurulu Üyesi; “Dernekte görevim burslarla ilgilenmek. Özellikle önümüzdeki Kurban Bayramı’nda bağışlarınızı çocuklarımız için derneğimize bağışlamanızı bekliyoruz” diyerek eğitime gönül vermiş ve bağış sever vatandaşları derneğe bağış yapmaları çağrısını yineledi.

“ÖNCELİKLE ÇOCUKLAR DİYORUZ”

Aylin Kırca Yönetim Kurulu Üyesi; “ Ataşehir Eğitim Derneği’nde çocuklar için güzel şeyler yapmaya çalışıyoruz. Öncelikle çocuklar diyoruz. Ben de diğer arkadaşlarım gibi gönüllü vatandaşların Kurbanlarını ve bağışlarını derneğimize yapsınlar. Çünkü çocuklar bizim öncelliğimiz ve geleceğimizdir” ifadelerini kullandı.

 

Eğitim gönüllerinin yapacakları bağış için hesap numarası aşağıdaki gibidir.

Ataşehir Eğitim Derneği Burs Hesabı:

İŞ BANKASI: TR75 0006 4000 0011 1670 0891 75

 

 

HABER & FOTOĞRAF: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ