26.04.2018 - Gazete Ataşehir

ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞU TÖRENE YANSIDI

ÖĞRENCİLERİN MUTLULUĞU TÖRENE YANSIDI

Rotary Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri, okul bahçesinde düzenlenen törenle 2016-2017 eğitim öğretim yılsonu mezuniyetlerini öğretmen ve velileri ile birlikte kutladılar. Oldukça şık kıyafetlerle tören alanına gelen öğrencilerin davranışlarında ki heyecan ve sevgi veli ve öğretmenleri de mutlu etti.

Mezuniyet kıyafetleri ile müzik eşliğinde konuklarını selamlayarak sınıf öğretmenleri eşliğinde tören alanında kendilerine ayrılan yere geçtiler.

Törene; İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ertuğrul Bilican, Şube Müdürü Ali Eroğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından okul Müdürü Âdem Sağır, öğrenci, öğretmen ve velilere hitaben yaptığı konuşmasında; 14. Mezuniyet törenimize hoş geldiniz diyerek şöyle devam etti: “Bundan 4 yıl önce büyük umutlarla okulumuza kaydını aldığımız 3 program türünde 239 öğrencimizi bugün bir üst yönetim hayatına hep birlikte büyük bir gururla yolcu etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

DSCF3931

Eğitimin üçayaklı bir alan olduğunu ve bu üç alanın öğrenciler, veliler ve öğretmenlerden oluştuğunu vurgulayan Sağır konuşmasına şöyle devam etti: “  Sayın veliler; her türlü zorluklara rağmen bin bir sıkıntıyla yetiştirdiğiniz, rehberlik ettiğiniz ve ön ayak olduğunuz gözümüzün nuru evlatlarınızı bizlere emanet ettiniz. Eğitim ailesi olarak bizlerde tüm bildiklerimizi onlara aktararak iyi bir insan olmayı aşılamaya çalıştık. Bundan sonra aynı desteklerinizi vererek onların önünü açmak olacaktır. Bu pırıl pırıl çocuklarla bizleri buluşturduğunuz için tüm velilerime sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”

Birkaç cümlemde gerçekten eğitim temel taşı ana direği olan meslektaşlarıma ve yol arkadaşlarıma olacak iyen Sağır; “Üç program türünde olan çok zor şartlar içerisinde eğitim öğretim faaliyetlerini yürüttünüz. Gerçekten Ataşehir’in en mutlu okulu sloganıyla çıktığımız yolda bugünkü bu güzel tabloda en büyük paya sahip oldunuz. Sizlerle birlikte çalışmaktan büyük onur duydum hepinize teşekkür ederim” diye konuştu.

DSCF3919

Sağır; son sözlerimi de bugünün mimarları olan sevgili gençlerimize olacak diyerek;” Umudumuz geleceğimiz sevgili gençler bugünden sonra hayat sizlere farklı meslekler biçecek. Okul müdürü olarak sizlere nasihatlerim, her zaman bilgiden ve okumaktan uzak durmayın, muhakkak doğru ve adil olanı istemekte ısrarcı olun, bizi biz yapan değerlerden hiçbir zaman uzak durmayın, hayat size hangi mesleği biçtiyse o mesleği en iyi şekilde icra edenlerden biri olun yolunuz açık olsun” şeklinde ifade etti.

DSCF3945

Katılımcıları selamlayarak konuşmasına başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürü Dr. Ertuğrul Bilican; “Değişik düşüncelerle 4 yıl önce bu okula adımınızı attınız. Şimdi farklı düşünce ve umutlarla hayata adım atıyorsunuz. Atacağınız bu adımın hepiniz için hayırlı olmasını diliyorum. Veliler içinde önemli bir gün. Çocuklarınızın adım attıkları bu dönüm noktası sizler içinde hayırlı olsun. Burada elbette eğiticilerin büyük emekleri var.  Öğretmen ve mesai arkadaşlarımı da en içten teşekkürlerimi sunuyorum”  dedi.

DSCF3950

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi. Dönem birincisinin mezuniyet kütüğüne plaket çakmasından sonra Bayrak ve Flama devir teslim törenin ardından öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesi ve keplerin atılmasıyla tören sona erdi.

DSCF3941 DSCF3938 DSCF3936 DSCF3933 DSCF3924 DSCF3922 DSCF3914 DSCF3910 DSCF3908 DSCF3905 DSCF3903 DSCF3901 DSCF3899 DSCF3955 DSCF3950

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ