14.12.2018 - Gazete Ataşehir

ÖĞRENCİLERE YEŞEREN KALEMLER HEDİYE EDİLDİ

ÖĞRENCİLERE YEŞEREN KALEMLER HEDİYE EDİLDİ

2017-2018 Eğitim Öğretim yılının 1.Yarıyıl tatili için törenin yapıldığı Şehit Öğretmen Hasan Akan İlkokulunda çocukları doğayla buluşturacak bir karne hediyesi verildi.

Kullanıldıktan sonra toprakla buluşturulduğunda doğaya dönüşüm olarak kazandırılacak kalemler hediye edildi.

Törenin bitiminden sonra protokolün karne dağıtımı sırasında hediye edilen yeşeren kalemlerle ilgili Okul Müdürü Füsun Kubilay şu bilgileri paylaştı.

Okul Müdürü Füsun Kubilay; “Okulumuzda öğrencilerimize karnelerinin yanında bir hediye vermek istedik. Ama bu hediye aynı zamanda da doğa ile barışık olsun diye çocuklarımızı yeşille buluşturduk. O yüzden okulumuz adına yeşeren kalemler yaptık” dedi.

Kubilay, kalemin özellikleri ile ilgili olarak şunları söyledi: “ Bu kalemleri çocuklarımız kullanıyor. Bitmek üzere iken dikey olarak toprağa batırıyor ve topraktan fidan olarak, ağaç olarak veya çiçek olarak tekrar dönüşüyor. Bunu ister kapsülü çıkarıp torağa da serpebilir ya da toprağa batırabilir. Çünkü kapsül torakla temasında yarım saat içerisinde erime özelliğine sahip. Kısacası kalemi kullandıktan sonra çocuğumuz onu tekrar doğaya kazandırmış oluyor.”

 

HABER & GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ