19.01.2019 - Gazete Ataşehir

ÖĞRENCİLERE KUDÜS ZİYARETİ ÖDÜLÜ

ÖĞRENCİLERE KUDÜS ZİYARETİ ÖDÜLÜ

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ensar Vakfı Ataşehir Şubesinin birlikte organize ettikleri İkra 2 -2018 Üsve-i Hasene (Güzel Ahlak) yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Ödül töreninde konuşan Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş; “Her kategorinin birincisini, okul müdürünü ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenini İslam dünyasının 2. Kalbi olan Kudüs turu ile ödüllendiriyoruz” dedi.

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ensar Vakfı Ataşehir Şubesinin birlikte organize ettikleri İKRA 2 -2018 Üsve-i Hasene (Güzel Ahlak) yarışmasında dereceye giren öğrencilere Ataşehir Mimar Sinan Cami’sinde yapılan törenle ödülleri takdim edildi.

Mimar Sinan Cami’sini dolduran yüzlerce öğrenci ve protokol töreni cemaattin namaz kıldığı alanda oturarak bekledi.

İlçe Milli Eğitim adına koordinatör olarak görev yapan İhsan Kurşunoğlu Ortaokul Müdürü Hüseyin Özaslan düzenlenen törenle ilgili olarak gazetemize şu açıklamayı yaptı: “ Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Ensar vakfı Ataşehir Şubesi ile birlikte Üsve-i Hasene (Güzel Ahlak) yarışması düzenledi.  Bu yarışmada önce Güzel Ahlakla ilgili kitap verildi. Dağıtımından bir ay sonrada Ortaokullar ve liseler kendi aralarında, İmam Hatip Ortaokul ve İmam Hatip liseleri de kendi aralarında olmak üzere 4 kategoride sınav yapıldı.  Bu sınava giren öğrencilerimiz şu an buradalar. Her okulun birincisi öğretmeni ve okul müdürü ile birlikte Kudüs’ gönderiliyor. Onların hediye çekleri verilecek. İkinci olanlara yarım altın, üçüncü olan öğrencilerimize de çeyrek altın ve mansiyon alanlara da mangala hediye edeceğiz”

“DAHA ÖNCE KAZANANLARI UMREYE GÖNDERDİK”

Kuran-ı Kerim’in okunmasıyla açılışı yapılan ödül töreninde konuşan Ensar Vakfı Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş,  Ensar Vakfı İkra 2 Üsve-i Hasene Güzel Ahlak projemizin ödül törenine hoş geldiniz sefalar getirdiniz diyerek; “130 kişilik yurdumuz, robotik kodlama, ney, saz, Osmanlıca ve talepler doğrultusunda açılacak yeni kurslarımızla hizmet verecek gençlik merkezimiz, şehir dışından gelen öğrenciler için hizmet verecek misafirhanesi, 17 ilde bulunan kardeş okullarımız, bu sayede Ataşehir ailesi olarak sadece Ataşehir ’de değil, ilçe dışında, il dışında hatta sınırlarımız dışında mazlum coğrafyadaki kardeşlerimize de sahip çıkmaya çalışıyoruz. Geçen yıl Ensar Ataşehir şubemiz, İkra projemizin ilki olan Nebe Nas çalışmasıyla sizlerle buluşmuştu. Nebe Suresi’nden Nas Suresi’ne kadar olan ayetleri içeren kitabımız Ataşehir’de binlerce öğrencimiz tarafından okundu. Daha sonra 5 bine yakın öğrenciye yapılan sınav sonucunda kazanılan öğrencilerimizi Umre’ye gönderdik” dedi.

KUDÜS TURU İLE ÖDÜLLENDİRİYORUZ”

Bektaş; “İkra’nın 2. Ayağı olan bugün ki ödül törenimizin ekseninin konusunu Allah resulünün güzel ahlakı oluşturmaktadır. Bu çalışma Ensar Ataşehir eğitim komisyonu ve Ataşehir imam hatip liselerimizdeki bir grup ilahiyatçı tarafından hazırlandı. Oldukça farklı bir çalışma olduğu kanaatindeyim. Üsve-i Hasene isimli bu çalışmamızın telifi Ensar Vakfı Ataşehir şubesine aittir. 9 bine yakın öğrenci tarafından okunmuş olan kitabımızdan, 6 binin üzerinde öğrencimiz sınava girmiştir. Bugün projemizin finalini yapıyoruz. Sınav değerlendirmemiz imam hatip liseleri, liseler, imam hatip ortaokulları, ortaokullar olmak üzere 4 ayrı kategoride olmuştur. Her kategorinin birincisini, okul müdürünü ve din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmenini İslam dünyasının 2. Kalbi olan Kudüs turu ile ödüllendiriyoruz” diye konuştu.

Bektaş; “Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da bu projemizde paydaş olan Ataşehir İlçe Kaymakamlığı, Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Emlak Konut Genel Müdürlüğü, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi’ne katkılarından dolayı teşekkürü bir borç biliriz. Bu çalışmaya emek katan ve bu emeklerini bağışlayan değerli yazar ve araştırmacı heyetimize ayrıca gönülden teşekkür ediyor, bu güzel çabalarının karşılığını hayal ettikleri mutlu ülkenin mutlu insanları olarak almalarını diliyorum” diyerek Üsve-i Hasene ekibini sahneye davet ederek hizmetlerinden dolayı kendilerine plaket takdim edildi.

Daha sonra Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, İlçe Müftüsü Şakir Pinal, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Şube Müdürü Nazım Yurdagül, Ak parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan ve Ensar Vakfı genel Başkanı İsmail Cenk yaptıkları selamlama konuşmalarında dinimizde Güzel Ahlakın önemine vurgu yaptılar.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere hediyeleriyle birlikte teşekkür belgesi verildi.

Törene; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan, Ak Parti Milletvekili aday adayları Av.M. Naim Yağcı, Gonca İmamoğlu, Ensar Vakfı Genel Başkanı ve yöneticileri, Ataşehir Şube Başkanı Mükayil Bektaş, İlçe Müftüsü Şakir Pinal,  okul müdürleri ve öğrenciler  katıldı.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

 

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ