21.09.2018 - Gazete Ataşehir

MSKM’DE ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİĞİ

MSKM’DE ENGELLİLER HAFTASI ETKİNLİĞİ

Ataşehir Belediyesi’nin düzenlediği Engelsiz Ataşehir Projesi kapsamında Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün düzenlediği kurslarda eğitim alan öğrencilerin yılsonu gösterileri yapılan etkinlikle gerçekleşti.

Ataşehir Belediyesi’nin Engelliler Haftası nedeniyle planladığı ancak İsrail’in Filistinlilere uyguladığı zalimce katliamdan dolayı ilan edilen üç günlük yas nedeniyle ertelenen Engelliler Haftası yapılan etkinlikle kutlandı.

İlan edilen üç günlük yas nedeniyle yapılamayan Engelliler Haftası etkinlikleri MSKM Halit Akçatepe Etkinlik Salonun da Engelli ailelerinin katılımıyla gerçekleşti.

Etkinliğe; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcıları Orhan Çerkez ve Sadi Özata, Ataşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Şehnaz Yabar, Engelli aileleri ve vatandaşlar katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Çerkez; “Ataşehir Belediyesi olarak öncelikle yüreklerde ve zihinlerdeki engellerin ortadan kaldırılması gerektiğine inanıyoruz. Unutmayalım ki çok sayıda lider, bilim ve sanat insanı fiziki engellerine rağmen tarihin akışını değiştirmeyi başarmıştır” dedi.

Çerkez, engelleri fırsat dönüştürmek gerekir diyerek; “Onların geleceğe güvenle bakabilmeleri ve üreten insanlar olarak kendi kendilerine yeter birer insan olmaları için biz yöneticilere düşen görevleri kamu adına, belediye adına her türlü olanaklardan yararlanmalarına fırsat vermek görevimizdir. Ataşehir Belediyesi olarak yaptığımız çalışmalarla çok sayıda engelli kardeşlerimizin sosyal yaşamda yer almaları sağlanmıştır. Bu çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

Daha sonra Ataşehir Belediyesi tarafından sosyal hayata kazandırılmaları için belediye bünyesinde çalışmalarını sürdüren engelli öğrenciler hocaları eşliğinde drama, perküsyon, dans ve koro gösterileriyle hem eğlendiler hem de eğlendirdiler.

Slayt gösterisinden sonra engellilerin eğiticilerine protokol tarafından çiçek takdim edilmesiyle etkinlik sona erdi.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ