19.01.2020 - Gazete Ataşehir

Milli Eğitim Müdürlüğü Koltuğu Liya Yurtseven’e yakıştı

Milli Eğitim Müdürlüğü Koltuğu Liya Yurtseven’e yakıştı

Her yıl 23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramı’nda olduğu gibi bu yılda çocuklar oturdu.

23 Nisan Ulusal ve Egemenlik Çocuk Bayramı nedeniyle bir saatliğine de olsa İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Koltuğuna Cemile Besler İlkokul öğrencisi Liya Yurtseven oturdu.

Koltuğunu Liya’ya teslim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; “ Ataşehir’de 350’nin üzerinde eğitim kurumuyla 80 bin öğrencisiyle 7 bin civarında eğitimci ve personelle hizmet veren Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koltuğumu yeni müdiremiz Liya Yurtseven’e teslim ediyorum” diyerek koltuğu yeni müdireye teslim etti.

“SEVGİNİN GÜCÜYLE TÜM SORUNLARIN AŞILACAĞINA”

Koltuğa oturan çiçeği burnunda İlçe Milli Eğitim Müdiresi Liya Yurtseven basın mensuplarına ve makamında bulunanlara hoş geldiniz diyerek başladığı konuşmasında; “Bu makamın asıl sahibi Ataşehir öğrencilerine güzel hizmetlerde bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Bilican’a bu makamda oturmama fırsat verdiği için çok teşekkür ediyorum.  Burada tüm öğrencileri ve okulum Cemile Besler İlkokulunda ki arkadaşlarımı temsil ediyorum.  Temsil ettiğim tüm çocuklar adına bu kutlu günü bize hediye eden Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkürlerimi sunuyorum. İzinden ayrılmayacağımıza söz veriyorum. Sevginin gücüyle tüm sorunların aşılacağına, dünyada barış ve dostluğun hâkim olacağına inanıyorum. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun diyorum” diye konuştu.

“OKUL BAHÇELERİN RAHAT VE GÜVEN İÇİNDE OYNANABİLECEK BAHÇELER HALİNE GETİRECEĞİM”

Bazı projelerinde de bahseden Liya Yurtseven; “İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak insanlara kitap okumayı aşılayan, düşünen, üreten bireyler yetiştirmek için birçok projeler yapıyoruz. Çınarın Gölgesinde projesi de buna örnektir. İlçemizde ki ihtiyaç sahibi öğrencilere yardıma devam edeceğim. Öğrencilerimizin bilgiye rahat ulaşabileceği teknolojik kütüphaneler yapacağım. Okul bahçelerine öğrencilerin güven içinde ve rahat bir şekilde oynayabilecekleri bahçeler haline getireceğim” şeklinde ifade etti.

Okul müdürü, sınıf öğretmeni ve ailesiyle birlikte Milli Eğitim Müdürlüğüne gelerek koltuğu teslim alan Liya Yurtseven, Şube Müdürü Orhan Kuzu’ya da Cemile Besler İlkokuluna bir spor salonu yapılması için çalışmalar yapması için gerekli talimatı vermeyi de ihmal etmedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ