15.11.2019 - Gazete Ataşehir

LGS Sınavında Tuncelili gençler ilk 5’e girdi

LGS Sınavında Tuncelili gençler ilk 5’e girdi

Liselere Giriş Sınavı sonuçları dün açıklandı. Tuncelili gençlerin, Türkçe, Matematik, Fen, Tarih ve Yabancı Dil alanlarında ilk 5’e girmesi dikkat çekti.

Milli Eğitim Bakanlığı, 1 Haziran’da yapılan, 1 milyon 29 bin 555 adayın katıldığı Liselere Geçiş Sınavı’nın sonuçlarını dün açıkladı.

Bakanlık, sonuçla birlikte “Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Merkezi Sınavı 2019” raporunu da yayımladı. Buna göre, 1531 Mesleki ve Teknik Anadolu, İmam Hatip, Fen, Anadolu ve Sosyal Bilimler Lisesi ile 74 özel okul için yarışan çocuklardan 565’i tüm soruları doğru yaptı. En iyi performans Türkçe’ de gösterildi. Her dört soruya bir doğru yanıt verilen matematik ise son sırada yer aldı.

Hürriyet’in haberine göre; kızlar matematik hariç tüm testlerde erkeklerin önüne geçti. Okulda başarılı olan adaylar, LGS’de de daha iyi bir sonuç elde etti. Türkçe ile din kültürü ve ahlak bilgisinde Rize; matematikte Kırşehir; T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Fen Bilimlerinde Tunceli; yabancı dilde ise Muğla en başarılı il oldu.

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ