10.12.2019 - Gazete Ataşehir

“Kurban Bayramı’nda bağışınızla bir çocuğa umut olabilirsiniz”

“Kurban Bayramı’nda bağışınızla bir çocuğa umut olabilirsiniz”

Kurulduğu günden bugüne ihtiyacı olan okullara 11 adet kütüphane ve ilk ve orta dereceli okullarda okuyan ihtiyaç sahiplerine burs desteğinin yanı sıra ihtiyaçlarını giderme konusunda yardım elini uzatan Ataşehir Eğitim Derneği eğitime gönül vermiş vatandaşların desteği için bir basın bildirisi yayınladı.

Düzenledikleri kahvaltılı toplantıda basın mensuplarının sorularını da yanıtlayan Dernek Başkanı Turgay Kılıç, daha çok çocuğa umut olmak için tüm duyarlı kişileri desteğe davet etti.

 

“Kurban Bayramı’nda bağışınızla bir çocuğa umut olabilirsiniz” başlığı altında basın mensuplarına dağıtılarak yayınlaması istenilen basın bülteni şöyle:

“ Parlak bir gelecek ancak iyi bir eğitimle yaratılır. Vatanı korumak, çocukları korumakla başlar. Ata’mızın dediği gibi; bir millet esas değerini eğitimle kazanır. İşte bu düşünceler ışığı altında Ataşehir Eğitim Derneği’ni çocuklarımıza eğitimde fırsat eşitliği sağlayabilmek için kurduk.

Derneğimizin temel iki kuruluş amacı bulunmaktadır. İlki; ihtiyacı bulunan okullarımıza kütüphaneler yapmak, ikincisi; ilkokul, ortaokul öğrencilerine, öncelikli olarak kız çocuklarına burs imkânı yaratmak ve devamını sağlamak. Maddi yetersizliklere bakmaksızın her çocuğun okula gitme seçeneği bulunmalıdır. Burslar bu noktada devreye girerek ve adeta sihirli bir değnek gibi minik yaşamlara dokunarak kocaman bir ışık yakar. Ülkemizin geleceğini düşünen her birey, imkânları ölçüsünde, okumak isteyip de tarlada, atölyede, sokakta çalışmak zorunda kalan çocuklara maddi manevi burs olanağı sunmalıdır. Kimi Ataşehir ’de ikamet eden, kimi Ataşehir dışında oturan çocuklarımıza Ataşehir Eğitim Derneği üyelerinin çabaları sonucunda burs olanağı yaratıyoruz.  Burada önemle dikkat çektiğimiz, altını önemle çizdiğimiz husus, çocuğumuzun eğitim hayatının sonuna kadar bursun devamını sağlanabilmesi.

Ataşehir Eğitim Derneği’nin destek verdiği çocuklarımız arasından yarınların doktoru, öğretmeni, polisi, mühendisi çıkacak. İşte bunu bilmek bizim en büyük mutluluğumuz.

Kurban Bayramı’nda derneğimize yapacağınız bağışlarınızla siz de bir çocuğumuzun okumasına katkı sunabilir ve onun hayatında bir ışık yakabilirsiniz.”

 

BAĞIŞLAR İÇİN BURS HESABI

 

İŞ BANKASI: TR75 0006 4000 0011 1670 0891 75

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ