19.01.2020 - Gazete Ataşehir

KOSOVA’DAN ATAŞEHİR’E EĞİTİM ÇIKARMASI

KOSOVA’DAN ATAŞEHİR’E EĞİTİM ÇIKARMASI

Kosova Türk Öğretmenler Derneğine bağlı Kosova’da bulunan Kardeş Okullarının öğretmenlerinden oluşan 40 kişilik heyetiyle Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde ilçemizi ziyaret ederek 5 gün süre ile yapılan organizasyonlarla çeşitli etkinliklere katılacaklardır.

Kosova Türk Öğretmenler Derneğine bağlı Kosova’da bulunan Kardeş Okullarının öğretmenlerinden oluşan 40 kişilik heyetiyle Ataşehir Kaymakamımız Zafer Karamehmetoğlu Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican okul müdürleri ve yerel basının katılımıyla Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü VİP Salonunda tanışma toplantısı düzenlendi.

İSTANBUL DÜNYA CENNETİ BİR ŞEHİR”

Tanışma toplantısında konuşan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Kosova’dan İstanbul’a hoş geldiniz diyerek; “ İstanbul dünya cenneti bir şehir. İnşallah bu güzel şehrimizde güzel vakit geçirirsiniz. Hem branşlarınızla hemde kültürel hayatla ilgili toplumu tanımak, İstanbul’un doğal güzelliklerini, tarihi ve kültürel değerlerini tanımak adına iyi bir program olacaktır. Sizlere gereken enformasyon desteği mutlaka verilecektir” dedi.

“ DÜNYANIN GELECEĞİ EĞİTİME BAĞLI”

Karamehmetoğlu; “Kosova ile kardeş okullar projesi kültürleri tanımak kaynaşmak adına önemli. Eğitim bir bütündür. Dünyanın geleceği eğitime bağlı. İyi bir dünya, iyi bir Kosova, iyi bir Türkiye çocukların alacağı eğitime bağlı. Sizlerde bu geleceğin çocuklarını yetiştiren eğitimcilersiniz. Bu eğitim ordusunun temsilcileri olarak bizim arkadaşlar burada sizler Balkanlar da böyle güzel bir görevi ifa ediyorsunuz. Tabi ki fedakârlık isteyen, gayret isteyen, çaba isteyen, mutlaka çok üzerinde durularak geleceğe iyi insanlar yetiştirmek için başarıya odaklanması gereken bir görev” diye konuştu.

“KARDEŞ OKUL PROJESİ EĞİTİM VE KÜLTÜRLERİN TANITIMI ANLAMINDA ÖNEMLİ”

Burada sizleri görmekten ve ağırlamaktan son derece memnun olduklarını ifade eden Karamehmetoğlu; ” Arkadaşlarımızın bu güzel gayretlerinden, kardeş okul projelerinden dolayı birbirilerini ziyaret etmeleri şeklinde karşılıklı eğitim ve kültürel alanda etkileşim anlamında faydalı ve güzel bir çalışma. Sizler burada gördüklerinizden çocuklarınıza anlatacağınız farklı şeyler olabilir. Burada güzel bir zaman geçirmenizi diliyorum. İlçemizde ve İstanbul’dan inşallah güzel anılarla ülkenize dönersiniz” şeklinde ifadeler kullandı.

Daha sonra karşılıklı istişarelerde bulunularak bir sohbet ortamında geçen tanışma, Kosova’dan gelen Türk öğretmenlerinin kendilerini ifade etmeleri ile duyarlılıklarını bir kez daha göstermelerine vesile oldu.. Özellikle tarihi yerlerden Topkapı Sarayı’nın ziyaret isteğinin öne çıkması Osmanlı Tarihi hakkındaki duyarlılıklarını, öğrenme ve yerinde görme istekleri bunun göstergesiydi.

Kosova Türk Öğretmenler Derneği üyeleri 5 gün süre ile İhsan Kurşunoğlu Ortaokul Müdürü Hüseyin Özaslan koordinatörlüğünde, İstanbul’un değişik tarihi yerlerini ziyaret etmeleri ve ayrı mekânlarda ağırlanmaları farklı yerleri görme ve tanımalarına imkân sağlanma açısından önemlidir.

Toplantını sonunda Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican’a Kosova Türk Öğretmenler Derneği tarafından Kosova’nın önemli taşlarından işlenen tablo ile Kosova’da bulunan toplulukları simgeleyen yıldızları yer aldığı bayrak hediye ettiler.

 

HABER& GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ