03.08.2020 - Gazete Ataşehir

KİTAPLAR ATAŞEHİR’DE EL DEĞİŞTİRİYOR

KİTAPLAR ATAŞEHİR’DE EL DEĞİŞTİRİYOR
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Belediyesi  ve  Ataşehir Eğitim Derneği’nin iş birliğiyle düzenlenen “Okumak Özgürlüktür” isimli kitap değişimi etkinliğinde yüzlerce kitap yeni okuyucularıyla buluştu.

Ataşehir Belediyesi Konferans Salonu’nda gerçekleşen etkinlikte, belediye çalışanları okudukları kitapları Ataşehir Eğitim Derneği’nin stantlarına getirerek, buradan beğendikleri yeni kitaplarla değiştirdiler.

Bugüne kadar Ataşehir ’de ve Anadolu’daki köy okullarında toplam 12 kütüphane kuran Ataşehir Eğitim Derneği, topladıkları ikinci el kitapları ayrıştırarak yeni sahipleriyle buluşturuyor.

“BURADAKİ AMAÇ TAMAMIYLA OKUMAYI ÖZGÜR KILMAK” 

Etkinlikle ilgili Ataşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü adına konuşan Ali Uğurlu şunları söyledi: “ Ataşehir Belediyesi ve Ataşehir Eğitim Derneği işbirliğiyle ‘Okumak Özgürlüktür’ projesi kapsamında bugün Konferans Salonumuzda Belediye Başkanımız Sayın Battal İlgezdi’nin talimatıyla böyle bir etkinlik düzenledik. Okumanın çok yönlü olduğu ve Ataşehir Belediyesinde görevli personelin de bu etkinliğe katkılarının olmasını istedik. Arkadaşlarımız okudukları kitapları buraya getirerek, okumak istedikleri kitaplarla değiştiriyorlar. Buradaki amaç tamamıyla okumayı özgür kılmak ve daha çok yaymaktır. Burada Ataşehir Eğitim Derneği Başkan ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz”

“PROJEMİZLE İLGİLİ CİDDİ BİR TALEP GELMEYE BAŞLADI”

Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç Okumak Özgürlüktür projesi hakkında şu bilgileri paylaştı: “Ataşehir Eğitim Derneği olarak düzenlediğimiz bu etkinlik kitap takasıyla ilgidir. Daha önce okulda öğretmenlerimiz ve STK’larla birlikte yaptık. Gerçekten ciddi bir talep gelmeye başladı. Bizde belediyede çalışan personelin sayısını düşünerek ve belediyemizde bu talebimiz kabul ettiği için mutlu olduk. Burada çalışan personel okudukları buradaki kitaplarla değiştirerek daha çok kitap okuyacaklarına inandığımız için burada bu etkinliği düzenledik. Burada bu etkinliği yapmamıza destek veren Belediye Başkanımız ve Kültür Müdürümüze ve çalışanlarına teşekkür ediyorum.”  

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ