19.01.2019 - Gazete Ataşehir

“GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ GÖREMEZ”

“GEÇMİŞİNİ BİLMEYEN GELECEĞİNİ GÖREMEZ”

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma hastanesi Kopuzlar Vakfı öğretmen ve öğrencileri tarafından yürütülen “Ecdadımı Tanıyarak Büyüyorum” projesi kapsamında bir etkinlik düzenlendi.  Etkinlikte konuşan Okul Müdürü Mahmut Koyunoğlu; “Geçmişini bilmeyen geleceğini göremez. Sözü bu projeyi başlatmamıza bizlere ilham kaynağı olmuştur” dedi.

Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma hastanesi Kopuzlar Vakfı öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanarak sunulan “ Ecdadımı Tanıyarak Büyüyorum” projenin tanıtımı ve uygulaması Kopuzlar Anaokulun bahçesinde yapılan etkinlikle gerçekleşti.

“AĞAÇ KÖKLERİYLE YAŞAR, KÖKÜ OLMAYAN AĞAÇ YAŞAYAMAZ”

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Mahmut Koyunoğlu; “Ağaç kökleriyle yaşar, kökü olmayan ağaç yaşayamaz. Aynı şekilde milletler de, medeniyetler de kökleriyle yaşar. Anadolu ve Trakya binlerce yıl boyunca atalarımızın sevgi medeniyetleriyle yoğrulmuştur. Bu topraklar tarihin en büyük kahramanlıklarına ev sahipliği yapmış, tarihin en gözde eserlerine de ilham kaynağı olmuştur. Dünya üzerinde birçok topluma nasip olmayan bir medeniyet tasavvurumuz var. Bu topraklar Alparslan, Fatih Sultan Mehmet, Kanuni Sultan Süleyman,   Selahattin Eyyubi ve Mustafa Kemal gibi tarihe mal olmuş devlet adamları çıkarması yanında Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli gibi nicelerini de yetiştirmiştir” dedi.

PROJE SAYESİNDE ÇOCUKLARIMIZDA TARİHİMİZ İLE İLGİLİ SEVGİ, MERAK VE İLGİ UYANDIRDIK”

Koyunoğlu; “ Geçmişinden kopuk değerlerini bilmeyen, vefasız bir nesil yetiştirmek yerine geçmişini bilen, geçmişiyle geleceğine yön veren ve vatanını milletini seven nesillerin yetişmesinde ufak da olsa bir katkımızın olması için bu projeyi başlattık. Proje kapsamında 5/B ve 4/B sınıfı öğrencileri ve öğretmenleri görev aldı. Projemiz bu yıl öncü olup önümüzdeki dönemde de bütün sınıflarımızın katılımı ile gerçekleşecektir.  Proje içeriğinde yer alan ecdatlarımızın tanıtımında çocuklarımız aileleri ile birlikte bu kişileri araştırıp yakından tanıma fırsatı bulmuşlardır. Bu proje sayesinde çocuklarımızda tarihimiz ile ilgili sevgi, merak ve ilgi uyandırdık” diye konuştu.

Açılış ve tanıtım konuşmasından sonra minik öğrencilerin Semazen ve mehteran gösterileri aslını arattırmayan nitelikteydi.

Çocukların Ecdatlarını tanıtmalarının ardından hep birlikte memleketim şarkısını söylediler.

Konuklara yapılan ikramla program sona erdi.

Etkinliğe; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av. Ahmet Özcan ve yönetim kurulu üyeleri, hastane yönetimi, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Milli Eğitim Şube Müdürleri Ercan Metin. Orhan Kuzu ve Nazım Yurdagül, okul müdürleri ve veliler katıldı.

 

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ