19.01.2020 - Gazete Ataşehir

Çocuk önce aileyi örnek alır

Çocuk önce aileyi örnek alır

Çocuk önce aileyi örnek alır

 

Ataşehir Kaymakamlığı ve Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü; Eğitim kurumlarındaki sorunların dile getirildiği yemekli toplantı düzenlediler.

Zübeyde Hanım Öğretmenevi Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde verilen yemeğe, Kaymakam Zafer Karamehmetoğlu, Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir Emniyet Müdürü Zafer Ağırkaya Ataşehir Belediye Başkan yardımcısı Namık Sürmen, Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu, Sosyal İşler Müdürü Duygu Adıgüzel ve gönüllü olarak görev yapan Okul Aile Birliği Başkanları katıldı.

OKU1

Toplantıda ilk konuşan Bilican; “Okul Aile Birliğinin eğitime katkı açısından önemli bir yeri vardır. Yetki ve sorumluluğunuzu biliyorsunuz ve çalışmaların içindesiniz. Mali konularda yetkili sizsiniz ancak ihtiyaçları okul yönetimi belirler. Birlikte yöneteceğiz. Ne bütün yetkilerinizi okul yöneticilerine vereceksiniz nede eğitimin önüne geçeceksiniz. Sizlerden böyle bir beklentim ve ricam var. Bağış toplarken öğrencileri muhatap almayın. Onları rencide edecek her türlü hareketten kaçının. Bu konuda velilerle görüşmeniz daha yararlı olur” dedi.

OKU4

Ataşehir Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Sosyolog Duygu Adıgüzel;  Sizler ve aileler çocukların korunmasında öncü bir rol üstleniyorsunuz diyerek kısaca şunları söyledi. “ Madde bağımlıları ile ilgili çalışmalarımız var. Ne yazık ki bu bölgede de madde bağımlıları var. Bu hepimizin sorunu. Aile içindeki iletişimde bir takım eksiklerin olduğunu görüyoruz.  Çocuk önce aileyi örnek alır. Yaptığımız çalışmalarda bunu gördük.  Bulunduğunuz okullarda sorunlar varsa sizlere destek olabiliriz. Bir komisyon kuruldu. Bazı okulları pilot bölge olarak seçtik ve çalışmalara başladık. Bu çalışmalarda bize destek vermenizi bekliyoruz.”

OKU5

Kaymakam Karamehmetoğlu toplantıyı düzenleyen Milli Eğitim Müdürü ve ekibine teşekkür ederek yaptığı konuşmasında; “Şu an okullarımızda asaleten bütün kadrolarımıza atanmalar tamamlanmıştır. Bütün kurumlarımızla ilçemizde eğitimin kalitesini arttırmak, sorunları gidermek, gençlerimizin problemlerinin önüne geçmek amacıyla çalışacağız. Her birimden eğitime gönül vermiş insanlar var. Sizlerde alkışlanacak bir iş yapıyorsunuz. Bu bir gönül işidir. Sizleri kutluyorum, teşekkür ediyorum” dedi.

OKU6

Toplantı sonunda Okul Aile Birliği Başkanları, okullarındaki sorunlarını dile getirdiler. İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, Ataşehir belediye Başkan yardımcısı Namık Sürmen ve Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu katılımcıların sorunlarını not alarak,  kendi yetki ve imkânları ölçüsünde çözme noktasında yardımcı olacaklarını söylediler.

haber/foto Ali Bal

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ