19.01.2020 - Gazete Ataşehir

BİLİCAN; “AÇIKTA ÖĞRENCİ KALMAMIŞTIR”

BİLİCAN; “AÇIKTA ÖĞRENCİ KALMAMIŞTIR”

Okulların açılmasından sonra Ataşehir’deki okulların fiziki durumu ile öğrenci yerleştirmelerine kadar birçok konuda basına bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican; Ataşehir’de herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyerek, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne başvuranların tercihleri doğrultusunda liseye yerleştirildiğini, ikili öğretim yerine mesleki liseleri Anadolu Lisesi’ne dönüştürerek dönüşüm yoluyla kapasite artırımına gidilerek fiziki sorunlarını da çözdüklerini söyledi.

“ÖĞRENCİLER TERCİHLERİ DOĞRULTUSUNDA YERLEŞTİRİLEREK AÇIKTA ÖĞRENCİ KALMAMIŞTIR”

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak paylaştığı bilgide; “Bu an itibariyle lise düzeyinde herhangi bir ortaöğretim kurumuna yerleşemeyip İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne başvuran öğrenciler tercihleri doğrultusunda liseye yerleştirilmiş olup açıkta öğrenci kalmamıştır” dedi.

Ertuğrul Bilican, ikili öğretim yerine mesleki liseleri Anadolu’ya dönüştürerek dönüşüm yoluyla ikili eğitime gitmeden, planlamayla kapasite artırımına gittiklerini, İmam Hatip okullarında Türkiye genelinde olduğu gibi boşluk olmadığını, ortalamanın üzerinde doluluğa ulaştıklarını kaydetti.

Ders kitapları ile ilgili de açıklama yapan Ertuğrul Bilican; “Türkiye’de çok tartışılan konu olan ders kitaplarında, depomuza gelen kitapların tamamı okullara ulaştırılmış oldu. Biz depomuzun fotoğrafını bakanlık ve il müdürlüğümüze gönderdik” dedi.

“İNŞAAT HALİNDEKİ OKULLARIMIZ KISA SÜREDE BİTİRİLEREK NORMAL EĞİTİME DÖNÜŞÜLECEK”

İnşaatı devam eden okullarla ilgili açıklama yapan Bilican; “ Yıkılıp yapımı devam eden TEB Ataşehir Ortaokulu, Hasan Akan Ortaokulumuzda deprem güçlendirmesi kapsamındaydı. Yer teslimi, takvime göre Kasım ayıydı. Biz Kasım ayından önce, eğitim-öğretim yılı başına yetiştirilmesi için çaba harcadık.  Bir okulda iki, bir okulda bir haftalık sapmamız olacak. TEB Ataşehir iki hafta, Hasan Akan bir hafta sonra oklularına geçmiş olacak. Ak Şemsettin İlkokulu Kasım ayında bitiyor. İkili öğretim okulumuzda bitecek” diyerek ikili eğitim yapılan okullarda normal eğitime dönüşeceğini söyledi

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ