26.04.2018 - Gazete Ataşehir

“BİLGİLİ, SAYGILI İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR”

“BİLGİLİ, SAYGILI İNSANLARA İHTİYACIMIZ VAR”

Ataşehir Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu öğrencileri, okulun bahçesinde düzenlenen 2016 – 2017 yılı mezuniyet töreninin de mezuniyetin sevincini yaşadılar. Törende konuşan Okul Müdürü Hülya Özyürek; “Hem kendisine hem karşısındakine güvenen, doğru sözlü, her türlü haksızlığa karşı duran, toplumdaki tüm bireylerin farklıklarına ve bireysel özgürlüklerine saygı duyan, yeterli bilgi donanımına sahip insanlara ihtiyacı var ülkemizin” dedi.

 

Okulda düzenlenen törene; Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadık Kayhan,  Ataşehir Belediyesi Meclis Başkanı Sadi Özata, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ahmet Özgenç,Okul Müdürü Hülya Özyürek, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, Esatpaşa mahalle Muhtarı Turan Kızıldaş, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

DSCF4384

Çeşitli tasarımların yer aldığı sergi açılışı gerçekleştirildikten sonra protokol tören alanına geçti.

DSCF4406

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın kendilerine hazırlanan alandan tören geçidi ile sahne gelen öğrencilere sınıf öğretmenleri tarafından temsili diploma verildikten sonra alandaki yerlerine geçtiler.

YETERLİ BİLGİ DONANIMINA SAHİP İNSANLARA İHTİYACI VAR ÜLKEMİZİN

Törenin açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Hülya Özyürek, Şehit Cengiz Hasbal Ortaokulu olarak 2016 – 2017 Eğitim-Öğretim yılı mezunlarımızı uğurlamak için bir araya geldiğimiz bu özel günde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim diyerek; “ Sevgili öğrenciler, 4 yıllık bir eğitimin sonunda sizleri heyecanla beklediğiniz lise hayatınıza uğurluyoruz. Okulumuzdan acı tatlı birçok farklı duygularla ayrılıyorsunuz. Bize emanet edildiğiniz günden buyana amacımız her birinizin çağın gerektirdiği değişime ve yeniliklere açık ancak kendi öz değerlerini bilen, milli ve manevi değerlerine, devletine sahip çıkan bireyler olarak yetişmenizi sağlamaktır. Hem kendisine hem karşısındakine güvenen, doğru sözlü, her türlü haksızlığa karşı duran, toplumdaki tüm bireylerin farklıklarına ve bireysel özgürlüklerine saygı duyan, yeterli bilgi donanımına sahip insanlara ihtiyacı var ülkemizin. Bu bilinçle sizleri geleceğe hazırlarken kurallar koymamız, bazen zorlamamız iyi birer insan olarak yetişmeniz içindir” dedi.

DSCF4441

Özyürek; “ Sevgili veliler; henüz 11 yaşındayken elinden tutup bizlere emanet ettiğiniz evlatlarınızla birlikte siz de mezun oluyorsunuz. En çok siz gurur duymalısınız. Onlara önce hayal kurmayı ve asla vazgeçmemeyi öğreten sevgili öğretmenlerim, okul aile birliğimiz, okulumuzun olmazsa olmazları, gizli kahramanlarımız okul çalışanlarımız; hepinize teşekkür ediyorum. Öğrencilerime başarılar diliyorum” diye konuştu.

Özyürek, konuşmasının ardından tüm derslerde başarı elde eden okul birincisine plaketini verdi.

DSCF4448

Okul birincisi plaketini aldıktan sonra öğretmenlerine teşekkür ederek Yaş Kütüğüne dönemin mezuniyet plaketi çaktı.

DSCF4455

Öğretmen konuşmasından sonra Bayrak ve Flama devir teslim töreni ardından Keplerin atılmasıyla tören sona erdi.

DSCF4453 DSCF4437 DSCF4434 DSCF4430 DSCF4425 DSCF4420 DSCF4409 DSCF4412 DSCF4415 DSCF4418 DSCF4407 DSCF4398 DSCF4387

 

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ