03.06.2020 - Gazete Ataşehir

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Günübirlik Gezi Düzenledi

Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Günübirlik Gezi Düzenledi
"https://atasehir.com.tr/wp-

Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü, Mesleki Gelişim programları düzenlediği hafta kapsamında,   Ataşehir ’de bulunan resmi okul müdürlerinin katıldığı ve Ataşehir Yerel basın Mensuplarının da davet edildiği bir günlük gezi düzenledi.

Ataşehir Milli Eğitim Müdürlüğü okulların ara tatil döneminde uyguladıkları Mesleki Gelişim programları düzenledikleri hafta kapsamında, birlik ve beraberliğin pekişmesi, moral ve motivasyonun arttırılması, bir dönemlik stresleri atmaları için okul müdürlerin katıldığı bir günlük Bursa gezisi düzenledi.

Buram buram tarih kokan Bursa gezisine Uludağ’ın eteklerinde 700 yıllık bir geçmişiyle Osmanlı Devletinin ilk köylerinden biri olan ve her yerinde Osmanlı kalıntıları bulunan Cumalı Kızık köyünde kahvaltı yaparak başlandı. Fotoğrafçılığa, mimariye, Osmanlı tarihine ya da sadece estetik yerlere meraklı olanların çok keyif alacağı bir yer.

Bursa gezisi, bir tarihin yazılmasını sağlayan iki imparatorluk kurucusu Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbelerini ziyaretiyle devam etti.

Dünyanın tam panoramik en büyük müzesi olan ve 360 derece dairesel döngü içerisinde fetih gününü resmeden Panorama 1326 Bursa Fetih Müzesi gezinin önemli odak noktası oldu.

Gezi,1396-1399 tarihleri arasında 4.Osmanlı Sultanı  Yıldırım Beyazıt Han tarafından yaptırılan Ulu Camii ziyaretiyle son buldu. Bursa Ulu Cami, Osmanlı Devleti’nin payitahtında inşa edilen ve günümüzde dahi ülkemizin en büyük camileri arasında yer alan bir yapıdır. Adeta Bursa şehrinin kalbi konumundadır. Cami aynı zamanda “Cami-i Kebîr” olarak da adlandırılmaktadır.

“GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ BURADA HEM DOĞA VARDI, HEM TARİH VARDI”

Osmanlı tarihine başkentlik ve 6 Osmanlı padişahına da ev sahipliği yapmış Bursa İlimize düzenledikleri gezi ile ilgili olarak Ataşehir İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican geziye katılan basın mensuplarının sorularını da yanıtlayarak şunları söyledi: “ Bildiğiniz gibi bu hafta öğrenciler için tatil ama öğretmenler için Mesleki Gelişim eğitimleri ile seminer etkinliklerin yapıldığı bir hafta.  Bu hafta ile ilgili bakanlığın bizden istediği tasarım bölümünde geziler, kültürel etkinlikler ve seminerler var. Bizde bakanlıktan gelen ve tavsiye edilen çalışmalar içinde kültürel gezilerde yapın denilmişti. Bizde buradan kendimize vazife çıkarıp Müdürlük olarak okul müdürlerimizle birlikte bir gezi düzenledik.  Daha önceleri de okul müdürlerimizle böyle yakın mesafe geziler düzenlemiştik. Amaç resmi toplantıların dışında birlikte görev yaptığımız arkadaşlarla paylaşımda bulunmak. Bursa da yakın olması açısından günü birlik bir gezi için bizim için güzel bir örnek. Gördüğünüz gibi burada hem doğa vardı, hem tarih vardı hem de birliktelik vardı. Güzel olduğunu düşünüyorum. Basın mensubu olarak bizimle birlikte geldiğiniz için teşekkür ediyoruz.”


BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ