14.12.2018 - Gazete Ataşehir

ATA EĞİTİM DER’DEN KAYMAKAMA ZİYARET

ATA EĞİTİM DER’DEN KAYMAKAMA ZİYARET

Kısa adı ATA Eğitim DER olan Ataşehir Eğitim Derneği, Ataşehir’e yeni atanan Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş’ı makamında ziyaret ederek başarılar dilediler.

Eğitim kurumlarına kütüphane, okullara kırtasiye ve giyim eşyası ile orta dereceli okullarda okuyan ve durumu iyi olmayan kız öğrencilere verdikleri bursla kendilerinden söz ettiren Ataşehir Eğitim Derneği Kaymakamı ziyaret ederek çalışmalarını içeren bir dosyayı kendilerine takdim ettiler.

Dernekle ilgili bilgi veren Başkan Turgay Kılıç, amaçlarının çocuklar ve okullar olduğunu söyledi.

Dernek yönetim kurulu üyelerinin kendilerin tanıtarak yaptıkları işlerle ilgili kısa bilgi verdikten sonra  konuşan Dernek Başkanı Kılıç; “ Belirli sayıda öğrencilere burs veriyoruz. Bir yıl içinde de altısı Anadolu’da, 3 tanesi de Ataşehir’de olmak üzere 9 adet kütüphane yaptık. Kitapları da kampanyalar yaparak, sponsorlar aracılığıyla hal etmeye çalışıyoruz.  Eğitime verdiğimiz bu destekler bizleri mutlu ediyor. Geçmişteki büyüklerimizin bir hikayesi var. Onları bize katıldıkları savaşları anlatırken, bizde torunlarımıza anlatmamız gereken bir hikaye arıyoruz. Onu da eğitime verdiğimiz destekte buluyoruz. Bu konuda sizlerin de yardımlarınızı bekliyoruz. Eğer Ataşehir’de bu hizmetlere devam edin derseniz memnuniyetle kabul eder ve hizmetlerimize devam ederiz” dedi.

Kaymakam İsmail Hakkı Ertaş eğitimin önemli olduğunu vurgulayarak; “Önemli olan kalıcılıktır. Kalıcı olan eserlerdir. Onlarla anılıyorsunuz.  Her şeyin başı eğitim ve öğretimdir. Eğitime katkı verenlerin her zaman yanındayız.  Önemli olan çocuklara gelenek ve göreneklerimizi, geçmişimizi unutturmadan devam ettirmek. Ben her zaman öğrencilerimizin Çanakkale’ye gitmeleri gerekir diyorum. Orada verilen mücadeleyi unutmamaları gerekir.  Bu anlamda verilen hizmetler güzeldir” diye konuştu.

Ata Eğitim Derneği Başkanı Turgay Kılıç ve birlikte ziyarete gelen yönetim kurulu üyeleri, Sevil Kurtoğlu, Nurcan Gür ve Didem Kadriye Bozdağ, ziyaret sonrası anı ölümsüzleştiren fotoğraf karesinde hep birlikte yer aldılar.

HABER&GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ