19.05.2019 - Gazete Ataşehir

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONA ERDİ

2017-2018 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SONA ERDİ

Tüm yurtta olduğu gibi Ataşehir de yapılan törenle 2017- 2018 Eğitim-Öğretim yılı sona erdi. Okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim okullarındaki binlerce öğrenci 3 buçuk ay sürecek yaz tatiline girdi.

Ataşehir Arif Paşa İlkokulu’n Bahçesinde düzenlenen ve çeşitlik etkinliklerin yapıldığı törenle yaz tatili başlamış oldu.

Törene; Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özata, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Eroğlu, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Seyfi Güneysu, Ataşehir Eğitim Derneği Başkanı İsmail Dağ, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Gülcan İzci’nin sunumunu yaptığı tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

BAŞLANGIÇLAR GÜZELDİR HER ZAMAN, BİTMİŞLER İSE ONA İNAT ZOR”

Törenin açılış konuşmasını yapan Arif Paşa İlkokul Müdürü Aslı Pekin; “ Başlangıçlar güzeldir her zaman. Bitmişler ise ona inat zor. Tanışmalar heyecanı unutur, ayrılışlar hep hüzün dolu. Hüznümüzü azaltabilecek önümüzdeki eğitim öğretim yılında yine kavuşacak olmamız. Yorucu bir yılı geride bıraktık. Eğlendik, okuduk, yazdık. İşimizi iyi yapmış olmanın verdiği gurur ve huzurla yaz tatiline giriyoruz. Sevgili öğrenciler; yaz tatilinde bolca oyun oynamanızı, ailenizle vakit geçirmenizi ve kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Tüm eğitim ailesine iyi tatiller dileyerek saygılar sunarım” dedi.

“83 BİN ÖĞRENCİ TATİLE GİRDİ”

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Bilican da; “ 2017-2018 eğitim öğretim yılının bugün sonuna geldik. Ataşehir de yaklaşık 83 bin öğrencimizi çok şükür başarılı ve güzel bir eğitim öğretim yılını geçirerek bugün tatile giriyoruz. Öncelikle öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum. Tatilde yapacağınız şey kitap okumak ve gezmek. Bu ikisinin dışında bana düşen öğrencilerimize iyi tatiller dilemek. Bu eğitim sürecini başarıyla sürdüren, öğrencilerimizi hayata hazırlayan öğretmenlerimiz ve bu eğitim sürecini sağlıklı bir şekilde yürüten okul yöneticilerimize, proje ve çalışmalarımızda yanımızda olan bizleri destekleyen Sayın Kaymakamımız Zafer Karamehmetoğlu’na huzurlarınızda teşekkür ediyorum” diye konuştu.

ÖĞRETMEN VE ÖĞRENCİLERİMİZE İYİ TATİLLER DİLİYORUM”

Minik öğrencilere iyi tatiller dileyerek kısa bir konuşma yapan Ataşehir Kaymakamı Zafer Karamehmetoğlu; “Ataşehir de çocuklarımızın, gençlerimizin, toplumumuzun eğitimine katkı sağlayan başta eğitimcilerimi ve yöneticilerimiz olmak üzere eğitime katkı sağlayan herkese yürekten teşekkür ediyorum.  Öğretmen ve öğrencilerimize iyi tatiller diliyorum” şeklinde ifade etti.

Protokol konuşmalarından öğrencilerin şiir, Kafkas Dans gösterileri ve öğrenci korosunun etkinliğinden sonra yapılan spor yarışmalarında ilk üçe giren okul müdürlerine kupaları verildi.

Toplu fotoğraf çekiminden sonra sınıflarda karne dağıtımıyla tören sona erdi.

 

HABER&GÖRÜNTÜ: Ali Bal

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ