25.02.2020 - Gazete Ataşehir

ALTINKAYNAK; “HER TÜRLÜ ZULMÜ VE YAPANLARI LANETLİYORUZ”

ALTINKAYNAK; “HER TÜRLÜ ZULMÜ VE YAPANLARI LANETLİYORUZ”

İsrail askerlerinin orantısız güç kullanarak silahsız Filistin halkına yönelik katliamları tüm yurtta olduğu gibi Ataşehir’de yapılan basın açıklamasıyla protesto edildi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı “Filistin Halkı Yalnız Değildir” sloganıyla yaptığı basın açıklamasında mazlum silahsız Filistin halkına karşı katliam yapan İsrail Devletini telin etti.

Küçükbakkalköy Prestij Caddesi’ndeki ilçe binasının önünde CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak tarafından yapılan basın açıklamasında, Hitler Almanya’sının zulmüne uğrayan halkın, bu gün Ortadoğu’da Filistin halkına zulüm yapıyor olmasının ibretlik bir olay olduğunu kaydederek; “Zulme ve haksızlığa uğrayanların çocuklarının aynı zulmü başka insanlara yapabildiklerini gördük. Hem de öz yurtlarında Filistinlilere yapıyorlar zulmü” İfadelerine yer verdi.

CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Kadın ve Gençlik Kolları başkan ve yöneticileri, Ataşehir Belediye Başkan Yardımcısı Sadi Özata, Kent Konseyi Başkanı Turan Dolu ve örgütün katıldığı basın açıklamasına vatandaşlarda destek verdi.

DÜNYA FİLİSTİN HALKINA YAPILAN ZULMÜN EN ACI ÖRNEKLERİNE ŞAHİTLİK EDİYOR VE SUSUYOR”

Basın açıklamasını okuyan İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak İsrail Devletinin zulmüne sessiz kalınmamasını dile getirerek şöyle devam etti: Dünya Filistin halkına yapılan zulmün en acı örneklerinin yaşandığına şahitlik ediyor ve susuyor. “Bunlardan en içten burkanlarından biri 2. Dünya savaşında yaşananlar olmuştur. 45 milyon insanın katledildiği olaylarda Hitler Almanya’sının akıl almaz yöntemleri yaşanmıştır. Bu mezalimin benzeri 70 yıl sonra Filistin’de yaşanıyor. Bu tarihin en ibret verici olaylarından olsa gerek. Zulme ve haksızlığa uğrayanların çocuklarının aynı zulmü başka insanlara yapabildiklerini gördük. Hem de öz yurtlarında yapıyorlar zulmü Filistin halkına… Hem de ABD emperyalizmini de arkasına alarak. Terör devleti İsrail bu zulmü Ortadoğu’da yapmayı alışkanlık haline getirmiştir.”

“HER TÜRLÜ ZULMÜ VE YAPANLARI LANETLİYORUZ”

Altınkaynak konuşmasının devamında;  “Bu Filistin halkının topraklarında insanca yaşama hakkına yapılan bir zulümdür. Buna kayıtsız kalmak görmemezlikten gelmek suça ortak olmak demektir. Uygar olduğunu iddia edenlerin sessizliği utanç vericidir. Daha dün 60 kişi şehit edildi kendi topraklarında. 2000 kişi kurşunlara hedef oldu. İnsanlık bu vahşete DUR demek zorunda. Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak nereden gelirse gelsin her türlü zulme, katliama, hak gaspına ve her türlü insanlık dışı oluşumlara karşıyız. Bunları yapanları lanetliyoruz. Filistin halkı ve Ortadoğu’nun mazlum insanların insanca yaşam haklarını sonuna kadar destekliyoruz. Filistin halkı ve mazlumlar bu zulüm altında ağır bedeller ödese de bir gün mutlaka zalimler karşısında galip gelecektir” dedi.


“YASASIN FİLİSTİN HALKININ HAKLI MÜCADELESİ”

Basın açıklamasının sonunda; “CHP olarak bu acı olayda şehit olan Filistinli kardeşlerimizi rahmetle anıyoruz. Binlerce yaralı Filistinli kardeşimize acil şifalar diliyoruz. Filistin halkının topraklarında özgürce yaşam hakkını destekliyoruz ve diyoruz ki; “Yasasın Filistin halkının Haklı mücadelesi”, “Kahrolsun İsrail Devleti Kahrolsun Batı Emperyalizmi”, “Yaşasın Mazlum İnsanların Özgürce Yaşam Mücadelesi” Çekin bu pis ellerinizi Ortadoğu topraklarından” denildi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ