03.08.2020 - Gazete Ataşehir

Bakan Kurum’dan vatandaşı umutlandıran açıklama!

Bakan Kurum’dan vatandaşı umutlandıran açıklama!
"https://atasehir.com.tr/wp-

Esatpaşa, Örnek ve Fetih mahallerinde TOKİ’nin elinde olup vatandaşların yüksek maliyet nedeniyle tapularını alamadıkları arsalarıyla ilgili bir toplantı düzenlendi.

Ak Parti Sancaktepe Belediye Başkanı ve Ak Parti Ataşehir Belediye Başkanı İsmail Erdem’in girişimiyle Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un da katıldığı toplantıda bu problemin çözüleceği konusunda gerekli bilgilendirme yapılarak çözeceğiz manasına gelen hayırlı uğurlu olsun dileklerini ilettiler.

Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Emin Özkaya’nın selamlama konuşmasından sonra söz alan Belediye Başkan Adayı İsmail Erdem, sorunları Sayın Bakana bildirdiklerini,  Kendileri,  çalışma arkadaşlarıyla beraber olumlu yaklaşım gösterdiler.

“SAYIN BAKANIMIZIN VERMİŞ OLDUĞU TALİMATLA BERABER TOKİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI”

Erdem konuşmasına şöyle devam etti: “Ataşehir’de çalışmaya başladıktan sonra tespit ettiğimiz, Yeni Çamlıca, Mimar Sinan ve Mevlana Mahallelerin mülkiyet sorununu, Yenişehir mahallesinde bulunan İmar İskân Bloklarının durumunu ve üçüncü sorun olarak Örnek, Esatpaşa ve Fetih Mahallesindeki mülkiyeti TOKİ’de olan arsaların son durumu ile ilgili görüşme talebimiz oldu. Huzurlarınızda Sayın Bakanımıza teşekkür ediyorum.

Şu anda İmar İskân Bloklarında 1072 konut sahibi kısa bir çalışmadan sonra Sayın Bakanımızın vermiş olduğu talimatla beraber TOKİ çalışmalara başladı. Şu an imza toplama aşamasında inşallah en kısa zamanda 1072 komşumuzun tamamı imzaladıktan sonra TOKİ eliyle 140 metrekare brüt daireler olmak üzere tamamlayıp komşularımıza teslim edecekler.

Bu bölgedeki arsaları TOKİ belli bir rakamın altında vatandaşlarımıza veremediği için bunun daha kolay yolu da TOKİ geri bakanlığa iade ederek, bakanlığımız da ilçe belediyesi eliyle devirin daha kolay olabileceğini, fiyatların daha makul olabileceğini kendilerine ilettik.  Kendileri çalışma arkadaşlarıyla beraber olumlu yaklaşım gösterdiler.”

BAKAN KURUM; “HAYIRLI UĞURLU OLSUN” DEDİ

Sorunların asıl muhatabı olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum şunları söyledi: “2009 yılından beri Ataşehir’ deyim.  Emlak Konut Genel Müdürlüğü görevinde iken Sayın Cumhurbaşkanımızın kurduğu yeni kabinede Çevre ve Şehircilik Bakanı olarak Sayın Cumhurbaşkanımız tarafından görevlendirildik. Çevremizin sorunlarını biliyoruz ve bakanlığımızda çözmeye gayret ediyoruz.

Ataşehir’de yaşıyorum ve Ataşehir ’in sorunlarını iyi şekilde bildiğimi düşünüyorum.  İsmail Erdem başkanımızın güzel projeleri var.  Bu projeleri geldiğinde bizimde bildiklerimiz kadarıyla üzerine ekledik ve Sayın başkanımıza kendisinin de bahsettiği bu mülkiyet problemini, Mustafa Kemal, Esatpaşa ve örnek mahallelerin bu sorununu çözmek için adımlar atmak istedik.   TOKİ mülkiyetindeki araziyi Kentsel Dönüşüm Genel Müdürlüğünün emrine veriyoruz.  O da vatandaşlarımıza satılmak üzere belediye eliyle vatandaşımıza satacak. Hayırlı uğurlu olsun” diyerek TOKİ problemini çözeceğinin işaretini vermiş oldu.

Bu konuşmalardan sonra Fikirtepe ile ilgili birkaç soruyu cevapladıktan sonra bir başka programa yetişmek üzere salondan ayrıldı.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ