28.02.2020 - Gazete Ataşehir

ATAŞEHİR’İN GALİBİ BATTAL İLGEZDİ

ATAŞEHİR’İN GALİBİ BATTAL İLGEZDİ

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri resmi olmayan sonuçlara göre Ataşehir Belediye Başkanı 3. kez Battal İlgezdi oldu.

Seçimin saat 17:00 da sona ermesiyle Ataşehir’de oy sayımı başladı. Katılımın %84 olduğu Ataşehir’de AA’nın ve Battal İlgezdi’nin kendi verilerine göre %99’u tamamlanan seçim sonuçlarına göre, toplam sandık 885, açılan sandık: 879, toplam seçmen: 303,273, kullanılan oy: 256,084, geçerli oy: 249,396 olarak sonuçlandı.

Seçim sonuçlarını Seçim Koordinasyon Merkezi’nde takip eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, sandıkların teslimi sırasında Zübeyde Hanım Öğretmen Evi Spor Salonu’ndaki İlçe Seçim Kurulu’na gelerek seçimi burada takip etti.

Kesin olmayan sonuçlara göre 128.560 oyla %51.55 oy alan Battal İlgezdi, en yakın rakibi AK Parti Belediye Başkan adayının almış olduğu 113.489 oyla %45.11 yani yüzde 7’lik bir oy farkıyla yeniden Ataşehir’e Belediye Başkanı seçildi.

31 Mart 2019 Yerel Seçimleri Ataşehir sonuçları ile ilgili ilk açıklamayı Seçim Koordinasyon Merkezi’nde çalışma arkadaşlarına yapan Millet İttifakı ortak adayı Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, yaptığı açıklamada;

BU YARIŞIN KAYBEDENİ YOK. KAZANAN ATAŞEHİR

“Bu demokratik bir yarıştı. Bu yarışın kaybedeni yok. Kazanan Ataşehir oldu. Diğer başkan adaylarımızla yarıştık. Hayat devam ediyor. Ben bu kampanyanın kavga, gürültü olmadan bitsin istedim. Ben önce kendi arkadaşlarıma, diğer siyasi partilerin temsilcileri aday arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu seçimi ben kazanmadım. Partili arkadaşlarım kampanyayı beraber yürüttüğümüz arkadaşlarımla aldık. Siyasi parti gözetmeden bana oy veren vatandaşlarımla aldık. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” İfadelerine yer verdi.

 

BÜTÜN ARKADAŞLARIMA TEŞEKKÜR EDİYORUM

Zübeyde Hanım Öğretmen Evi Spor Salonu’nda İlçe Seçim Kurulu’na gelerek seçimi burada Sandık Başkanları tarafından teslim edilen sandıkları takip eden Ataşehir Belediye Başkan Battal İlgezdi, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “Bu seçimin kaybedeni yok. Kazanan Ataşehir. Güzel bir yarış oldu. Kalp kırılmadan, kan dökülmeden Ataşehir’e ve memleketimize hayırlı olmasını diliyoruz. Emeği geçen herkese, bütün arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ