19.01.2019 - Gazete Ataşehir

YENİSAHRA DERNEĞİ SADİ ÖZATA’YI ZİYARET ETTİ

YENİSAHRA DERNEĞİ SADİ ÖZATA’YI ZİYARET ETTİ

Yenisahra Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsa Kır ve Yönetim Kurulu üyeleri Ataşehir Belediye Başkan Yardımcılığına atanan Sadi Özata’yı ziyaret ettiler.

Ataşehir Belediye Başkan yardımcılığına atanan Sadi Özata’yı ziyaret eden Yenisahra Eğitim, Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı İsa Kır ve Yönetim Kurulu üyeleri hayırlı olsun temennilerini ilettiler hemde Yenisahra ve Çevresi İmar Planları ile bilgileri paylaştılar.

Altı yıldır bir türlü çıkamayan Yenisahra Uygulama planları şu an Büyükşehir Belediyesi Meclisinden geçmeyi bekliyor. Bununla ilgili bir dizi görüşmeler gerçekleştiren Yenisahra Derneği Başkanı İsa Kır ve yönetim kurulu üyeleri Başkan yardımcısı Sadi Özata’ya, ufukta bir ışık görünüyor mu? Diye sordular.

Sadi Özata; “ yapılan istişarelere bakılırsa Mayıs ayında gelmesini bekliyoruz. Komisyonların değişmesi belki işi biraz yavaşlattı ama komisyonlar oturdu. Komisyona havale edildikten sonra Meclisten geçip bize gelecek.  Tahminim Mayıs sonu bize gelirse burada bir ay askı süresi var. Aksilikler olmazsa tahminen güz döneminde belli adalarda çalışmalar başlayabilir” dedi.

Ziyaret esnasında Sadi Özata’nın odasına gelen Ataşehir Belediyesi İmar Komisyonu Başkanı Mimar Merdan Özer’de dernek yöneticilerine İmarla ilgili şu bilgileri paylaştı: “ Yenisahra ve Barbaros mahalleleri ile ilgili beklentilerimiz artık yerine gelecek. Bu konuda umutluyuz. Artık diğer mahalleri planları öne çekmeye çalışıyoruz. İnşallah onlarda da başarılı olacağız. Ataşehir tek bir mahalleyle değil, tüm mahalleleriyle güzel olacak. İçerenköy, Küçükbakkalköy, Kayışdağı ve İnönü mahalleleriyle ilgili olarak bir pozitif yönde elektrik var. Kısa zamanda geleceğini umut ediyorum.  Mustafa Kemal ve Aşık Veysel Mahallelerinin planları ile ilgili bir ışık şu an gözükmüyor” diye konuştu.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ