21.09.2018 - Gazete Ataşehir

Yeni binada ilk toplantı

Yeni binada ilk toplantı

Yeni binada ilk toplantı

CHP Ataşehir İlçe Örgütü genişletilmiş örgüt toplantısını Küçükbakkalköy Prestij Caddesindeki yeni binasında gerçekleştirdi.

 

Toplantıya CHP Ataşehir ilçe yöneticileri, Kadın ve Gençlik Kolları, CHP PM üyesi İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt, Onursal Adıgüzel, CHP İl başkan yardımcısı Doğan Çakmak, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi ve eşi Gamze Akkuş İlgezdi, belediye meclis 1.Başkan vekili Sadi Özata, meclis üyeleri, belediye birim müdürleri, belediye başkan yardımcıları Hüseyin Hışman, Kalender Özdemir, Namık Sürmen, mahalle temsilcileri ve partililer katıldı.

c1

Partililerin yoğun ilgi gösterdiği toplantıda konuşan CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak, ülkenin zor günlerden geçtiğini söyleyerek şunları söyledi. “ Bizim geçmişimiz birlikte olmaktan, yanyana olmaktan geliyor. Ülkemizin içinde bulunduğu durum, bölgemizdeki son derece tehlikeli gelişmeler, onun ötesinde ülkemizin geleceği, partimizin geleceği için çok daha derinden düşünmemizi gerektiriyor.”

Çağdaş ve iletişim çağında olduğumuz bir yüz yılda insanların kafalarının kurbanlık koyunlar gibi kesildiğini bugün yaşanan vahşetle görüyoruz diyen Altınkaynak sözlerini şöyle sürdürdü. “ Farkında olmadığımız bu tehlikelerin bir günde, üç günde ortaya çıkmadıklarını biliyoruz. Bugün ülkemizde ‘Yurtta Barış Cihanda Barış’ ilkesinin ayaklar altına alındığı ve bizimde hiç düşünemediğimiz bu vahşi örgütlerin maalesef hükümetimiz ya da belli kesimler tarafından desteklendiğini, beslendiğini, bugüne getirildiğini ve bugün de bu vahşetin dışarı çıktığını görüyoruz. Diğer taraftan Cumhurbaşkanı Erdoğan’nın tarafsız olması gerekirken, partimize ve genel başkanımıza son derece saygısız ve aşağılayıcı bir tavır sergilediğini görüyoruz. Bunlar son derece insafsız, kindar bir yaklaşımla , bu ülkeyi kendi karanlık emellerine alet etmeye çalışıyorlar. Öyle ise her birimizin çok daha dikkatli ve mutlaka sorumluluk duygusu içerisinde yanyana gelerek ortak eylemimizi, ortak aklımızı birlikte değerlendirmemiz gerekir. Bugüne kadar yapamadıklarımızı, eksiklerimizi tartışarak yarın ne yapmamız gerektiğini belirleyeceğiz.”

c3

İlçe başkanında sonra söz alan ve salonun örgüt toplantısı için yetersiz olduğunu söyleyen Belediye Başkanı İlgezdi 23 yaşından beri siyasetin içinde olduğunu söyleyerek konuşmasını şöyle sürdürdü. “ Sadece eksik yönlerimizi görmeyin. Bu tür eleştirilerden vazgeçin. Hiçbir belediye başkanı seçimi kazandığını iddia edemez. CHP olmadan başkan olma şansımız olmaz. CHP herkesin partisi olmalıdır. Bu parti ne Malatyalıların, ne Tuncelilerin, ne de Sıvaslıların partisidir. Kimlik üzerine siyaset yapıldığında gelinen nokta ortada. Biz Türkiye partisi olmak zorundayız. Bunu başaramazsak iktidar olamayız. Bundan sonra örgüt toplantılarımızı yakında hizmete girecek olan Örnek Mahallesi Kültür Merkezi ve Novada İş Merkezinde dönüşümlü yapacağız. İçerenköy’deki Kültür Merkezi ile ilgili Kadir Topbaş’la görüşerek yakında oradaki çalışmaların yeniden başlamasını sağlayacağız.”

İşsizlik sorununada değinen İlgezdi konuşmasını şöyle tamamladı. “Şu an belediyemizde 2200 kişi çalışıyor. Normalde bu sayı 1200 olması gerekir. Adam çıkarayım dedim aramayan kalmadı. Her kes iş istiyor. Belediye bir hizmet sektörüdür. Bundan böyle işe göre personel alacağım. “

c4

Eski yötici ve partililerin eleştiri, düşünce ve önerilerine CHP Parti Meclis Üyesi ve İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt ve İl Başkan Yardımcısı Doğan Çakmak kişisel düşüncelerini dile getirip eleştirilere yanıt vermeleri ile toplantı sona erdi.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ