25.04.2018 - Gazete Ataşehir

YAĞCI; “ BİR BELEDİYE ON YIL BOYUNCA YOLSUZLUKLA ANILMAZ”

YAĞCI; “ BİR BELEDİYE ON YIL BOYUNCA YOLSUZLUKLA ANILMAZ”

Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı, Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin görevden uzaklaştırılması nedeniyle gündemi oluşturan konuları görüşmek üzere Yerel Yönetimler gündemli Danışma Meclisi Toplantısı gerçekleştirdi.

Yerel Yönetimler gündemli olarak düzenlenen Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanlığı Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan İlçe Başkanı Av. Mustafa Naim Yağcı; Buz İnşaat, Erguvan Park ve Özel Okul ile ilgili iddiaları, Emekevler’de yapılan adaletsizliği ve Ferhatpaşa’nın hurda deposu haline geldiğini söyleyerek; “ Ataşehir Belediyesi bize müfettişler geliyor diyor ama her belediyeye müfettişler gider, denetler ancak hiç bir belediye on yıl boyunca yolsuzlukla anılmaz. Aklandım demekle aklanılmaz. Hiç bir devlet, hiçbir yargı veya idare hiç bir belediyesine husumet beslemez. Sadece Ataşehir Belediyesi CHP’li değildir. CHP’nin İstanbul’da 14 tane, Türkiye genelinde de yüzlerce belediyesi vardır. Bu sadece suçlarını örtbas etme adına Ataşehirlileri aldatmak için ortaya atılan kasıtlı söylemlerdir. TBMM Genel Kurulu’ndaki Bütçe Görüşmelerinde bütçenin konuşulması gerekirken Ak Parti ve CHP grupları tarafından en çok Ataşehir Belediyesi konuşuluyor” dedi.

Ataşehir Zübeyde Hanım Hizmet İçi Eğitim Enstitüsü’nde düzenlenen Yerel Yönetimler gündemli toplantıya;  Av. Mustafa Naim Yağcı, Ataşehir’den Sorumlu Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Altuğ Karataş, Ak Parti Ataşehir Belediye Meclisi Grup Başkan Vekili Mustafa Cevat Arzık, Ak Parti Ataşehir Belediy Meclis Üyeleri, Ak Parti Ataşehir İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, Ak Parti Ataşehir Kadın Kolları Başkanı Neslihan Yurtdagül, Gençlik Kolları Başkanı Yasin Görgülü, ilçe ve mahalle teşkilat mensupları ile partililer katıldı.

“DEMOKRASİ ADINA UTANÇ YAŞANDI”

Danışma Meclisi Toplantısı’nda konuşan Ak Parti Ataşehir Belediye Meclis Grup Başkanvekili ve Ataşehir Belediye Başkan Vekili adayı Mustafa Cevat Arzık; “Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Ataşehir’de Başkan Vekili seçimi vardı. Bu seçimde bana vermiş olduğunuz desteğe çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi Battal İlgezdi yolsuzluk soruşturması ile ilgili görevden uzaklaştırıldı. Yerine seçilen İlhami Yılmaz arkadaşımız vekil olarak seçilerek göreve devam edecek.  Ancak yapılan seçimli toplantıda maalesef orada demokrasi adına çok büyük bir utanç yaşandı. Orada bazı konuları dile getireceğimizden korktukları için kendimizi ifade etmek için söz hakkı isteğimiz ret edildi. Bu şunu gösteriyor. Biz meclis üyeleri olarak sizin desteğiniz olmadan orada bir şeyler yapmamız çok zordur” diye konuştu.

Ak Parti İstanbul milletvekilleri Erol Kaya ve Osman Boyraz’ın telgraf mesajlarının okunması sonrası, Ak Parti İstanbul Milletvekili ve TBMM Grup Başkan Vekili Mehmet Muş’un Bütçe Görüşmeleri sırasında Ataşehir Belediyesi ve Başkan battal İlgezdi hakkında imar yolsuzlukları iddiasını içeren konuşması sinevizyonla gösterildi.


İNANIYORUM Kİ 2019 AK PARTİ İÇİN HAYIRLI OLACAK “

Ataşehir’de birçok toplantıya katıldığını, birlikte çalıştıklarını kaydeden Ataşehir’den Sorumlu Ak Parti İstanbul İl Başkan Yardımcısı Altuğ Karataş, toplantılarda hep Ataşehir hasretini dile getirdiğini, Bütçe Görüşmeleri dâhil Türkiye’nin en çok konuşulan ilçesi Ataşehir Teşkilatı olduğunun altını çizerek; “Ataşehir teşkilat artık daha önemli görevler üslenmesi gerekiyor. Yükümüz daha da arttı. Seçimler sandıklarda kazanılır. İlçe ve mahalle yönetimlerimiz, sokak sokak, ev ev, dolaşarak gönülleri kazanmaya çalışalım. İnanıyorum ki 2019 Ak Parti için hayırlı olacak” şeklinde ifade etti.

BUNA ATAŞEHİRLİ’DE İNANMAMIŞTIR”

Daha sonra değerlendirmek üzere kürsüye gelen Ak Parti Ataşehir İlçe Başkanı Av.M. Naim Yağcı;”Terör hariç görevden uzaklaştırılan belediyelere siyasi bir operasyon yapılmamaktadır. Bunu İçişleri Bakanlığı açıkladı. Eğer siyasiyse Ak Parti kendi belediyelerine siyaset uyguluyor demektir. Çünkü 9 tane belediye başkanı Ak Partiden, 3 tane MHP’den sadece bir tanesi CHP’den. Ak Partili Belediye Başkanlarından mahkûmiyet alanlar dahi vardır. Bunu kabul etmek mümkün değildir ki zaten buna Ataşehirli’de inanmamıştır.

“YOLSUZLUK YOK DİYEMEMİŞTİR”

Yağcı şöyle devam etti: “Olayın duyulmasıyla birlikte bütün feverana, bütün seferberliğe, bütün STK’ları, bütün ilçelerin, çevre belediyelerin desteğini almalarına, Genel Başkanlarının apar-topar yurt dışından buraya gelmesine rağmen sadece kendi 3.000’e yakın çalışanı olmasına rağmen, 500 kişiyi dahi orada toplayamamıştır ve burada yolsuzluk yok diyememiştir. ”

“10 DOSYAYI KAMUOYUNUN DİKKATİNE VE VİCDANINA SUNUYORUM”

Erguvan Barış Parkı, Buz Rezidans, Oda Kule, Erguvan İnşaat dosyalarının da aralarında olduğu 10 dosya ile ilgili iddiaları dile getiren Yağcı, ağırlıklı olarak imar usulsüzlüğü olan bu iddialarla ilgili,  “Ben burada içişleri Bakanlığımızın açıklamış olduğu adli makamlara intikal eden ve soruşturması devam eden 32 ayrı davadan fazla vaktinizi almamak adına 10 dosyayı kamuoyunun dikkatine ve vicdanına sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Yağcı, Başkan İlgezdi’nin yerine seçilen Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ın beraat iddialarını da yalanlayarak davalarının devam ettiğini iddia etti.

“ATAŞEHİR ADETA MAFYA ŞEHRİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ”

Bunlar müfettişler tarafından tespit edilen ataşehirdeki yolsuzluklarla ilgili dosyalar dışında da dosyaların bulunduğunu söyleyen Yağcı;  “Birde bunların dışında darp, tehdit, hürriyetten alıkoyma gibi şikâyetlerle görevden alınan şahıs hakkında açılmış onlarca dava bulunmaktadır. Ataşehirde kim Battal İlgezdi’nin yolsuzluklarına dur dediyse ya darp edildi ya işinden oldu ya da zorla alıkonularak sindirildi. Malesef Ataşehir belediye başkanının mafyavari tutumlarıyla ataşehir adeta mafyaşehire dönüştürüldü. Belediye başkanı için “yalnız değilsin” diye sloganlar atılıyor. Evet doğrudur, Belediye başkanı yalnız değil. Çünkü bunlar tek başına yapılacak işler değildir, yardımcılarından, ekibinden de mutlaka bu yolsuzlukları yaptığı kişiler vardır ve bunlar hukukun incelemesiyle ortaya çıkacaktır. Bizler de bu kişilerin tespiti ve yapılanların aydınlatılması için meselenin sonuna kadar takipçisi olacağız” şeklinde konuştu.

“DEMOKRASİDEN UZAK, KORKUNUN VE BASKININ HÂKİM OLDUĞU BİR ORTAM GÖRDÜK”

Yağcı; “Kendi meclis üyelerinin iradesini ifsada uğratmak için gelen bir güruh bir topluluk gördük. Meclis üyeleri salona girene kadar o tedirginlikleri, korkuları, endişeleri yüzlerine yansımıştı. Maksatta aşağıdan yukarıya kadar kendi meclis üyeleri üzerinde baskı oluşturmaktı. Bu herkesçe görülen bir durumdu. Dışarıda “hak, hukuk, adalet” derken maalesef bunu meclis salonuna duyuramadılar. İçeride adalette, hukukta, hakta ayaklar altına alındı. Tüm bu olumsuzluklarla birlikte oylamalar gerçekleştirildi. Ak Parti Grubumuzu tebrik ediyorum. Bütün meclis üyesi arkadaşlarımız kendi adayımızın arkasında kenetlendi ve dimdik durdular. Hepsine gönülden teşekkür ediyorum ve CHP Meclis grubuda kendi iradelerini de kullanmış olabilirler ancak görünen o ki kendi iradelerine bu günkü baskıyla gölge düşürdüler. Kendileri özgür irade diyebilir ancak o fotoğraf o tablo bunu gölgede bırakmıştır. Sonuçta 22 CHP Meclis Üyesinin oy çokluğuyla seçilen kişi “Vekilken Başkan” oldu ve söz hakkı verilerek çifte standardı belgelemiş oldu. O gün demokrasiden uzak, kaygının, korkunun ve baskının hâkim olduğu bir ortam gördük ve bunun sebebini de merak ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“MECLİS ÜYELERİYLE İLGİLİ BİR PAZARLIK SÖZ KONUSU DAHİ OLMAMIŞTIR”

Kişiler karşısındakini kendisi gibi bilirmiş diyen Yağcı; “ Bizim meclis üyelerini satın alma gibi bir eylem içinde olduğumuz söylemleriyle algı oluşturulmaya çalışıldı. Onlar kendi gruplarından ve meclis üyelerinden maalesef emin değiller. Güvenle ilgili sorunları var. Ve ayrıca böyle bir şey varsa demek ki kendi meclis üyeleri arasında buradaki yolsuzluklardan rahatsız olanlarda var. Bunu bildikleri içinde kaygıyla, kendileri olsa ne yaparlardı düşüncesinden hareketle böyle bir şeyin içine girdiler. Kamuoyu üzerinden algı oluşturmaya çalıştılar, senaryo ürettiler. Bunu özellikle ifade etmek istiyorum, biz Ak Partiyiz, hiç bir kirli ilişkinin içerisinde olmadık, olmayız. Meclis üyeleriyle ilgili bir pazarlık söz konusu dahi olmamıştır. İradeleri ifsada uğramamış olsaydı bu gün o meclis üyelerinden Ataşehirin geleceği adına Ak Partiye oy verecek arkadaşlarımızın olduğunu düşünüyorum. Herhangi bir pazarlık unsuru kullanarak meclis üyelerinin iradelerini, iradeleri dışında her hangi bir şey karşılığında değiştirmek Ak Parti’nin kimliği değildir, yapısı değildir” dedi.

 “YOLSUZLUKLARLA ANILMAYI HAK ETMEMİŞTİR”


Ataşehir hizmetlerle anılması gereken güzide bir ilçeyken yolsuzluklarla anılmayı hak etmemiştir diyen Yağcı şöyle devam etti: “Belediye Başkan Vekili seçilen kişi “ihaleye fesat karıştırmaktan ağır cezada yargılanan” bilirkişi raporu aleyhine olan ve buda kamuoyuna yansıyan bir kişidir. Şimdide yeni seçilen Başkan Vekili hakkında beraat kararı var diye Ataşehirlileri kandırmaktadırlar. Yargı bunu elbette ayıklayacaktır. Sonucu hep beraber göreceğiz ama 8 yıllık süreçte bir gün olsun hizmetleriyle anılan bir belediye göremedik. Bugüne kadar bunun takipçisi olduk bundan sonrada kamuoyu adına azimle ve kararlılıkla takipçisi olacağız.”

“PARALARIN NEREYE GİTTİĞİNİ ATAŞEHİRLİLERİN VİCDANINA BIRAKIYORUM”

Yağcı; “8 yılda Ataşehir belediyesinin kasasına 2 milyar yeni parayla,  eski hesap 2 katrilyon para girişi olmuştur. Buda yetmedi Ataşehirlilerin hizmetine sunulacak arsalar satılarak 65 milyonda buradan gelir elde edilerek kasaya girmiştir. Manidar olan bu kadar gelire rağmen Ataşehire bir hizmet ve yatırım yapılmadığı gibi şuan Ataşehir Belediyesi 260 milyon borçlu bir belediye haline getirilmiştir. Bununla birlikte her yıl 10 milyona yakın faiz ödemesi yapmaktadır. Belediye başkanı belediyenin gayrimenkullerini satarken, diğer taraftan CHP’ li üst düzey yöneticilerin ve meclis üyelerinin mülklerini de yüksek bedellerle belediyeye kiralamıştır. Kendilerine rant sağlarken bir taraftan da belediyeyi zarara uğratmışlardır. Kasadaki paraların nereye gittiğini siz Ataşehirlilerin vicdanına bırakıyorum” şeklinde ifade etti.

ATAŞEHİR’DE BİZ HİZMETE, İKTİDARA TALİBİZ
Biz Ak Partiyiz, biz bir kimlik partisiyiz. Biz bize yakışanı yaparız, iftira bizim işimiz değil, Ataşehir’de biz iktidara talibiz, Hepimiz Ataşehir’de yaşıyoruz ve burada yapılacak her şeyden biz kazanacağız ya da biz kaybedeceğiz. Bu güne kadar hep zarar gördük. Bütün Ataşehirlilerin gördüğü ama Ak Partinin daha da yakından bildiği gerçekliklerle bizim yükümüz şimdi daha da ağırlaşmıştır diyen Yağcı;

Bundan sonra biz Ataşehir’e neler vereceğimizi ifade edeceğiz. Burada imar sorununu Ak Parti Ailesinin ciddi mücadelesiyle bu aşamaya getirdik, Yenisahra-Barbaros, İçerenköy, küçükbakkalköy, İnönü-Kayışdağı, Aşık Veysel-Mustafa Kemal 1/5000 lik palanlarını yaptık, hal arazisini Ataşehir’e kazandırdık. Bir yandan metrolar yapılıyor, Ataşehir’de merkezi hükümet marifetiyle 12 okul yıkılıp yeniden yapıldı, 7 okul sıfırdan yapıldı, 5 tane okulunda ihalesi tamamlandı yapılacak, Çamaşır Deresi yolu yapılıyor, 2 tane spor kompleksi ihale aşamasında, büyükşehir marifeti ile okulların bahçelerine 8 tane kapalı spor salonları yapıldı ve gençlerimizin çocuklarımızın hizmetine sunuldu. Bunlar gibi onlarca proje biz burada muhalefetteyken yapılıyor ki iktidar olduğumuzda hizmette sınır olmayacak” diye konuştu.

“AİLE ŞİRKETİ HALİNE GETİRİLMİŞ BİR ATAŞEHİR VAR”

Yağcı; “Biz bunları Merkezi Hükümet ve büyük şehir marifetiyle Ak Parti Ataşehir Teşkilatı olarak yapıyoruz ve Ataşehirlilerin refahı ve ataşehirin daha yaşanılabilir marka bir ilçe olması için yapıyoruz. Bundan sonra sorumluluğumuz daha ağır. Ataşehir’in kandırılmasına müsaade etmeyeceğiz. Bir taraftan sırtının sıvazlanıp diğer taraftan bütün kaynaklarının hortumlanmasına asla ama asla müsaade etmeyeceğiz. Aile şirketi haline getirilmiş bir Ataşehir var ve bunu bütün kamuoyu görüyor” dedi.

CESARETİMİZ VAR, GÜCÜMÜZ VAR
Yağcı konuşmasının sonunda şunları söyledi: “Yaklaşan olağan kongre süreçlerimiz var. Bütün Türkiye’de bu süreç devam etmektedir. Bizim için kongre olup geçen sadece bir gündemdir. Süreklilik esastır. Ataşehir Teşkilatı olarak görevimizin başındayız ve bu sürecide arkadaşlarımızla birlikte yürütmüş olduk. Endişemiz yok, korkumuz yok, saklandığımız bir şey yok, Ak Parti olarak cesaretimiz var, gücümüz var ve ataşehire olan büyük aşkımız var. Bu cesaretle 2019’a doğru hep birlikte yürüyeceğiz. Kongrelerde değişiklikler olur, yenilenmeler olur ancak esas olan Ak Partidir,  davamızdır. Bu süreçlerde gücümüze güç katarak, birlik beraberlik içerisinde, yeni projelerimizle yolumuza devam edeceğiz. Ataşehir adına çok daha güçlü ve beraber olacağız. Ben teşkilatıma sonuna kadar güveniyorum ve her türlü mücadelede birlikte olduğumuzu tekrar ifade etmek istiyorum.”

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ