13.11.2019 - Gazete Ataşehir

Temmuz ayı 2’inci ve son oturumunda katliamlar kınandı

Temmuz ayı 2’inci ve son oturumunda katliamlar kınandı

Ataşehir Belediye Meclisi Temmuz ayı 2.Birleşiminde Sivas ve Erzincan Başbağlar’da yaşanan katliamlar kınandı ve hayatını kaybedenler rahmetle anıldı.

 Ataşehir Belediye Meclisi 3. Toplantı Dönemi 1. Yılı Temmuz Ayı toplantıları ikinci ve son birleşimi 04 Temmuz 2019 günü Meclis 1. Başkanvekili Sevgi Uluğ başkanlığında gerçekleştirildi.

Ataşehir Belediye Meclisi 1. Başkanvekili Sevgi Uluğ başkanlığında toplanan Ataşehir Belediye Meclisi toplantısındaki gündem dışı konuşmalarda Başbağlar Katliamı hatırlatılarak hayatını kaybedenlere rahmet dilendi ve  katliamı yapanlar kınandı.

“ TERÖRÜ LANETLİYOR VE KINIYORUM”

Toplantıda gündem dışı söz alarak 15 Temmuz darbe kalkışması kahramanlarını anan, şehitlerine rahmet dileyen Ak Parti Ataşehir Belediye Meclisi Grup Başkanvekili Av. Mustafa Naim Yağcı, Sivas olaylarında hayatını kaybedenlere rahmet dileyip,  üç gün sonrasında yaşanan Başbağlar Katliamını da hatırlatarak; “Erzincan’ın Kemaliye İlçesi Başbağlar Mezrası’nda köylülerin hunharca katledilmesi olayında, bir kez daha sarsıldık. Bu acılar her gün tazelenerek, milletin vicdanını yaralayarak devam ediyor. Bu olay sebebiyle dahi her gün PKK’yı lanetlesek yeterince kınamış olmayız. Hangi, çeşidi olursa olsun terörü lanetliyor ve kınıyorum” dedi.

“SİVAS’TA YANAN CANLAR DA BİZİZ, BAŞBAĞLAR’DA KATLEDİLENLER DE BİZİZ”

Konuşmasına 2 Temmuz Sivas Katliamı’nı kınayarak başlayan MHP Meclis Üyesi Hakan Arıkaya, 3 gün sonra 5 Temmuz günü Erzincan’ın Kemaliye İlçesi Başbağlar Mezrası’nda katledilen vatandaşları ölüm yıl dönümlerinde rahmetle anarak; “Milliyetçi Hareket Partisi’nin bir mensubu olarak şu şekilde seslenmek istiyorum; Sivas’ta yanan canlar da biziz, Başbağlar’da katledilenler de biziz” diye konuştu.

Konuşmaların tamamlanması sonrasında gündeme geçildi. Gündemdeki 6 madde görüşülerek oylandı.

Gündemdeki 1, 6 ve 4. Maddeler Oy Birliği, 3. Maddesi Ak Parti grubunun, müdürlüklerin tekliflerinin daha özenli hazırlanması istemi ile ve tadilen Oy Birliği, 5. Maddesi ise Ak Parti grubunun olumsuz görüşü ve ret kararı ile Oy çokluğu ile kabul edildi.

Gündemin 2. maddesinde yer alan Örnek Mahallesi’ndeki UİP tadilatına ilişkin raporu ve 3. Maddesindeki Encümen yetki talebi oylanarak müdürlüğüne iadesi oylandı ve oy birliği ile kabul edildi.

2019 ilk dönemi çalışmalarını tamamlayarak yaz tatiline giren Ataşehir Belediye Meclisi, Meclis 1. Başkanvekili Sevgi Uluğ, gerçekleştirilen tatil öncesi son birleşimi gündemde görüşülecek başka madde kalmadığından, 02 Eylül 2019 Pazartesi günü Saat 17.00’da toplanmak üzere kapattı.

 

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ