19.01.2019 - Gazete Ataşehir

”TEMENNİMİZ PLANLARIN OYBİRLİĞİYLE GEÇMESİDİR”

”TEMENNİMİZ PLANLARIN OYBİRLİĞİYLE GEÇMESİDİR”

Yenisahra Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği Başkanı  İsa Kırım ve Yönetim Kurulu üyeleri Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz’ı ziyaret ederek Yenisahra ve Çevresi NİP ile ilgili bilgi aldılar. Dernek üyelerini bilgilendiren Belediye Başkan Vekili İlhami Yılmaz; “Ocak ayında çalışmalarımızı tamamladık. Bu arada Komisyonda planları revize etti. Artık Cuma günü Meclise gelecek oylanacak. Temennimiz oybirliğiyle gelen planların buradan da aynı şekilde gitmesidir. Normal seyri durumunda Mayıs sonu veya Haziran ayından itibaren ruhsatlar verilerek inşaatlara başlanması sağlanacaktır diye düşünüyoruz” dedi.

“OCAK AYINDA ÇALIŞMALARIMIZI TAMAMLADIK”

Yılmaz şöyle devam etti: “1/5000 lik planlar bitti. 2017 yılının Kasım ayında iki itiraz kalmıştı. O itirazlar geldi. Büyükşehir Meclisin de görüşüldü. Bu itirazların mecliste ret edilmesi sonucunda beş binlik NİP’ı yürürlüğe girdi. Yasaya göre binlik planların beş binlik planlara paralel olarak hazırlanması gerekir. İlçe belediyesi olarak Aralık ayında gerekli çalışmalar yapıldı ve dolayısıyla binlik uygulama planlarını hazırladık. Ocak ayında çalışmalarımızı tamamladık. Bu arada Komisyonda planları revize etti. Artık Cuma günü Meclise gelecek oylanacak. Ardından Büyükşehire gönderilecek. Bir aylık askı süresinden sonra itirazlar varsa yapılacak. Eğer itirazlar olursa tekrar mecliste değerlendirilecek.  Normal seyri durumunda Mayıs sonu veya Haziran ayından itibaren ruhsatlar verilerek inşaatlara başlanması sağlanacaktır diye düşünüyoruz.”

“HİÇBİR ENDİŞENİZ OLMASIN”

Yılmaz; “Hiçbir endişeniz olmasın.  Vatandaşlar ve müteahhitlerin itiraz etme durumu olabilir. Planın bütününe itiraz etme şansları yok. Belli noktalarda itiraz edebilirler. Yürütmeyi durdurma kararı alabilirler mi? Alamazlar mı? O keyfiyet o zaman belli olur. Ama bu çerçeveden hareketle sizin hiçbir endişeniz olmasın. Öyle tahmin ediyoruz ki inşallah belediye Başkanımız da aramıza katılır. O zaman Haziran ayında ruhsatlarınızı veririz inşaata başlarsınız bu ekonomik durum böyle giderse” şeklinde ifade etti.

“TEMENNİMİZ OY BİRLİĞİYLE GEÇMESİDİR”

Bir soru üzerine Yılmaz; “Ak Parti evette verse, hayırda verse biz evet deriz. Çünkü böyle olması gerekiyor. Planlarda bir uyumsuzluk yok. Neye istinaden ret vereceklerini bilemiyorum. Plan notlarının dışına çıkmak gibi bir durum söz konusu değil. Çalışmalarımız Büyükşehirdeki planlama dairesindeki arkadaşlarımızla görüşerek planlar üzerinde çalışmaları yürüttük. Planlarla ilgili bir endişemiz yok. Temennimiz oybirliğiyle gelen planların buradan da aynı şekilde gitmesidir” dedi.

HABER  & GÖRSEL: Ali Bal

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ