23.05.2018 - Gazete Ataşehir

Siyaset Yok, Ataşehirlilik Var – 2 –

Siyaset Yok, Ataşehirlilik Var – 2 –

Siyaset Yok, Ataşehirlilik Var – 2 –

 

Ataşehirde “Siyaset Üstü Birliktelik” sloganıyla geçenlerde kurulan ve liderliğini AKP Kadıköy eski ilçe başkanlarından Muharrem ÖDEMİŞ’in yaptığı sivil inisiyatif  18 Mayıs 2013 tarihinde Zübeyde Hanım Öğretmenevi Emirgan salonunda Ataşehir Belediye Başkanı Battal İLGEZDİ’yi kahvaltılı bir toplantıda ağırladı. Paydası Ataşehir olan Sivil inisiyatif bir önceki toplantısında Ataşehir’in sorunlarını tespit etmiş ve bu sorunları muhataplarına aktarmak için belediye başkanı Battal İlgezdi’yi konuk etmeyi planlamıştı.

Saat: 11.00 sularında toplantıya Belediye Başkan yardımcıları ve müdürleriyle gelen Başkan İLGEZDİ öncelikle: Ataşehir Belediyesinin nasıl zorluklarla kurulduğunu ve bu zorlukları da parti ayrımı yapmadan, Ataşehir’e mahalle veren bütün ilçe belediye başkanlarının çıkardığını, Ataşehir’in varlığı üzerinde başta Kadıköy ve Ümraniye belediyeleri olmak üzere çok ağır koşullar ileri sürdüklerini, 6 ay boyunca buna direndiğini ve sonunda ehveni şer bir şekilde bazı koşulları kabul ederek, çalışmalara başladığını anlattı.

Toplantının ikinci bölümünde ise; Ataşehir’de yaşayan sivil toplum örgütü temsilcilerinin yazılı ve sözlü sorularını kurmaylarıyla birlikte yanıtladı. Özellikle imar sorunları konusunda Belediye Başkan Yardımcısı Sadık KAYHAN soruları yanıtladı. Başkan İLGEZDİ ise;

Ataşehirin bütün sorunlarını çözmek için yola çıktığını, sorunların çoğunu çözdüğünü fakat, imar işleri konusunda hazırladıkları planların 4 yıldır Büyükşehir Belediyesinde “ısrarla” bekletildiğini, bu bekletilmeyi aşmak için Başkan Kadir TOPBAŞ’la görüşmeye çalıştığını, TOPBAŞ’ın kendisine dört yılda yalnızca bir kere randevu verdiğini ve bütün sorunların Büyükşehir Belediyesinin engellemelerinden kaynaklandığını, dört yıl boyunca Büyükşehir’in Ataşehir’e bir kuruş dahi vermediğini, bütün hizmetlerin Ataşehirin öz kaynaklarıyla yapıldığını, isteyenin Büyükşehir Belediyesinin web sayfasından da bunları görebileceğini söyledi.Toplantı boyunca İlgezdi ve ekibi bir yandan sorulan soruları yanıtlarken, diğer yandan çözülmesi istenen sorunları notlar aldırarak çözümler bulmak için talimatta bulundu.

Toplantının son sorusunu Muharrem Ödemiş sordu “Sayın başkan sorunların çözülmemesini büyükşehir belediyesi ve hükümete bağlıyorsunuz. Hükümet aynı devam ediyor, Büyükşehir de aynı devam ederse yine aynı şikayetlerle mi karşı karşıya kalacağız. Önümüzdeki seçimlerde de Ataşehirde siz, Büyükşehir’de de farklı bir partili başkan seçilirse Ataşehir’in sorunları çözülmeyecek mi?” diye anlamlı bir soru sordu. Başkan İLGEZDİ bu anlamlı soruyu;“Sayın DEMİREL’in bir sözü var. Siyasette beş dakika bile önemlidir. Büyükşehiri kimin alacağını bilemezsiniz. İnanıyorum ki, biz parti olarak Büyükşehir’i alacağız ve parti ayrımı yapmadan her yere aynı hizmeti götürüp sorunları kararlılıkla çözeceğiz.” dedi.

Toplantı sonunda katılımcılar memnun oldular mı bilinmez. Ama, Ataşehir’in varolan sorunları hala yerli yerinde duruyordu!..

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ